کد خبر: ۳۱۰۸۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۶ - ۲۸ فروردين ۱۴۰۰
به رغم حرف‌های جنجالی که سال ۹۲ از زیان سید محمد غرضی شنیده شد او در دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری رای آخر شد. هشت سال پس از این اتفاق او قصد شرکت در رقابت‌های سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری را دارد و از قرار معلوم وعده چند برابر کردن حقوق و یارانه از وعده‌های اوست.
 قلم‌نیوز:محمد غرضی گفت: من عدد و رقم دارم و می‌توانم به مخاطبین بگویم که با تثبیت قیمت‌ها درآمد‌های خانوار را اعم از یارانه و حقوق می‌توان چند برابر کرد.

او که از کاندیداهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری محسوب می شود مطرح کرد: دولتی موفق می‌شود که ایران را قدرت حساب کند نه اینکه ملت ایران را به سیاست بازی مشغول کند.

بخشی از گفت و گوی محمد غرضی، وزیر دولت سازندگی و کاندیدای ریاست جمهوری ۱۴۰۰، به شرح زیر است:

چرا برای حضور در انتخابات اعلام کاندیداتوری کردید و از چه منظر خود را اصلح می‌دانید؟

اصل مطلب رضایت عموم مردم و حفظ حقوق عمومی است. سال‌های متوالی است که حقوق عامه حفظ نمی‌شود و همچنین حقوق سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آن‌ها هم حفظ نمی‌شود و رضایت مردم جلب نشده است. عمر من اجازه می‌دهد این حرف را بزنم که وقتی، رضایت مردم جلب نشود در انتخابات شرکت نمی‌کنند. به یاد دارم در ۶ بهمن ۱۳۴۰ شاه انقلاب سفید را اعلام کرد و فقط در تهران و چهار شهر بزرگ تعدادی آمدند و اعلام شد از جمعیت ۲۰ میلیونی سال ۱۳۴۰ میزان ۶ میلیون نفر رای دادند الان هم همینطور شده است.

اصل مطلب که باعث شد من وارد میدان شوم به دلیل معیشت مردم است؛ معیشت مردم بسیار سخت شده است این عزیزانی که آمده اند و مصاحبه کرده اند و برای کاندیداتوری اعلام آمادگی کردند هیچ کدام نسبت به مسائل معیشتی مردم اظهار نظر نکردند.

اصل مطلب این است که در حال حاضر و در طول تاریخ کشور معیشت مردم هیچ وقت به این سختی نبوده است. مردم در بازار اجناس را به دلار می‌خرند. حدود سال ۸۰ تا ۸۴ حقوق رسمی کارگران ۴۰۰ دلار بود که امروز به ۱۷۰ دلار رسیده یعنی از نصف هم کمتر شده است بیشترین حقوق بگیران کارگران عزیز هستند وقتی سفره آن‌ها جمع می‌شود یعنی سفره جامعه جمع می‌شود. من عدد و رقم دارم و می‌توانم به مخاطبین بگویم که با تثبیت قیمت‌ها درآمد‌های خانوار را اعم از یارانه و حقوق می‌توان چند برابر کرد.

در گام دوم انقلاب هستیم بیشترین اولویت دولتی که بر سر کار می‌آید چه باید باشد. اولین قدم خود شما در صورت پیروزی چه خواهد بود؟

اولین قدم این است که رانت خواری واضح و مستقیم را از بین ببرم. من مابه التفاوت دلار را به مردم بر می‌گردانم و این امتیاز را از رانت خواران سیاسی و اقتصادی می‌گیرم و به مردم بر می‌گردانم. اولین کار من وسعت بخشیدن به سفره مردم خواهد بود. ۲۰ میلیون نفر در ایران نه حقوق بگیر هستند و نه درآمدی دارند و نه بیمه هستند. وقتی نان گران می‌شود آن‌ها چه می‌کنند؟ شان ملت ایران نیست که نسبت به نان سفره نگرانی داشته باشند.

منبع: گسترش نیوز

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: