کد خبر: ۳۱۰۴۷
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۶ - ۲۵ فروردين ۱۴۰۰
مدیر کل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره درخواست دانش‌آموزان پایه‌های نهم و دوازدهم مبنی بر انجام واکسیناسیون برای شرکت در آزمون حضوری پایان سال گفت: طبق اولویت‌بندی واکسیناسیون کرونا افراد کمتر از ١٨ سال ‌جز گروه پرخطر و دارای بیماری زمینه‌ای در اولویت تزریق واکسن نیستند.
 قلم‌نیوز: محمد محسن‌بیگی افزود: البته برای واکسیناسیون معلمان با وزارت بهداشت مکاتبه کردیم و در پاسخ آنهابنا شد تا معلمان در اولویت سوم قرار گیرند. هر چند تقاضا داشتیم معلمان در اولویت دوم واکسیناسیون باشند تا اگر مهر بنا بر بازگشایی مدارس باشد زودتر واکسینه شوند، چرا که معلوم نیست انجام واکسیناسیون برای اولویت سوم چه زمانی باشد. معلمان به دلیل اینکه در گروه سنی بالاتری نسبت به دانش آموزان قرار دارند خطر ابتلا به بیماری برای آن‌ها جدی‌تر است البته اگر امکان اختصاص سهمیه ویژه برای دانش‌آموزان هم وجود داشته باشد قطعا از آن استقبال خواهیم کرد.

مدیر کل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره قطعی بودن برگزاری حضوری امتحانات نهایی پایه‌های نهم و دوازدهم اظهار کرد: با توجه به اینکه حدود یک ماه و نیم تا امتحانات باقی مانده هنوز تصمیم‌گیری نهایی در این باره زود است اما پیشنهاد ما برگزاری آزمون حضوری به‌طور قطعی برای پایه دوازدهم و تصمیم قابل تجدیدپذیر برای پایه نهم است چرا که اهمیت امتحانات دوازدهم به سبب تاثیرگذاری بر نتایج کنکور حساسیت بیشتری نسبت به امتحانات پایه نهم دارد.

وی به موضوع احتمال بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جاری هم اشاره کرد و گفت: با توجه به روند شیوع بیماری کرونا، بازگشایی حضوری تا پایان سال نخواهیم داشت و با همین وضعیت فعلی آموزش پیش می‌رود.

محسن‌بیگی در پاسخ به این پرسش که چنانچه مدرسه‌ای حتی با جمعیت محدود اقدام به بازگشایی حضوری داشته باشد، آیا وجاهت قانونی دارد یا خیر، بیان کرد: در شرایط فعلی شیوع بیماری در کشور هیچ مجوزی مبنی بر بازگشایی مدارس نخواهیم داشت و دانش‌آموزان یا اولیای آن‌ها می‌توانند در صورت مشاهده موارد تخلف آن را با ادارات کل آموزش و پرورش مطرح کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان،
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: