کد خبر: ۳۰۶۷۹
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۳ - ۱۶ فروردين ۱۴۰۰
رییس پلیس راهور ناجا گفت: ۸۸ شهر در وضعیت قرمز و ۱۳۹ شهر در وضعیت نارنجی قرار دارند که ورود پلاک‌های غیربومی به این شهرها کماکان ممنوع است.
قلم‌نیوز:سردار سیدکمال هادیانفر در نشست خبری که امروز صبح برگزار شد، اظهار کرد: ما به طور متوسط در ایام نوروز روزانه ۳۴ نفر از هموطنانمان را در اثر تصادف از دست دادیم، در ۲۸ اسفند سال ۹۹ وضعیت شیوع بیماری کرونا حدود ۴۰ شهر را شامل شده بود، اما این روند افزایش پیدا کرد و باعث شد فقط تا روز ۱۲ فروردین ۱۰۰ درصد افزایش تردد داشته باشیم.

وی ادامه داد: همچنین در روز ۱۳ فروردین یک روند کاهش در تردد‌ها داشتیم و به ۸۹ درصد رسیدیم، دیروز ۴۰ شهر کرونایی ما به ۱۶۶ شهر افزایش پیدا کرد و در وضعیت قرمز و نارنجی قرار گرفتند البته طبق آمار امروز این تعداد به ۲۲۷ شهر افزایش پیدا کرده است.

سردار هادیانفر یادآور شد: ۸۸ شهر قرمز و ۱۳۹ شهر در وضعیت نارنجی قرار دارند که ورود پلاک‌های غیربومی به شهر‌های قرمز و نارنجی کماکان ممنوع است و خروج پلاک‌های بومی هم از این شهر‌ها ممنوع است و مشمول جریمه خواهند شد.

رئیس پلیس راهور ناجا بیان کرد: همکاران ما و دیگر دستگاه‌ها در ایام نوروز تلاش بسیار زیای کردند و تردد‌ها به این میزان قابل پیش بینی نبود و در روز دوم و سوم فروردین شدت تردد‌ها در محور‌های شمالی افزایش پیدا کرد، اما آمادگی‌ها و اقدامات باعث شد که روند کاهشی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: به طورکلی حدود ۴۴۰ میلیون تردد در طرح نوروزی سال ۱۴۰۰ ثبت شد، اما این میزان در سال ۹۹، ۲۴۶ میلیون بود همچنین تصادفات فوتی در نوروز امسال در مقایسه با نوروز سال ۹۸، ۱۶ درصد کاهش داشته است.


رئیس پلیس راهور گفت: در سال ۹۹، ۱۰۹ میلیون اعمال قانون با مبلغ ۵ هزار و ۸۰۰ میلبارد تومان انجام شد که ۴ هزار و ۴۸۰ میلیارد تومان آن وصول شده البته این مبالغ شامل جریمه‌های کرونایی و تخلفات رانندگی است.

سردار هادیانفر اظهار کرد: میزان شکایت‌ها از پلیس به شدت کاهش و میزان رضایتمندی افزایش پیدا کرده است، پیشنهاد‌ها بسیار اثربخش شده که در حال بررسی هستند تا تحول سیستمی رخ دهد.

وی تاکید کرد: در سال ۹۹، ۲۶۰ درصد موتورسیکلت‌ها و ۳۰۲ درصد خودرو‌های سبک و سنگین ما افزایش پیدا کرد همچنین ۲۰۹ درصد افزایش در رانندگان دارای گواهینامه از سال ۸۵ تا به امروز را شاهد بودیم.

رئیس پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: ۴۴ میلیون نفر تا به امروز گواهینامه دریافت کردند و ۳۶ میلیون هم وسیله نقلیه داریم.

منبع: خبر آنلاین
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: