کد خبر: ۲۹۹۴۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۱ - ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز شنبه ۱۶ اسفندماه ۹۹
شاخص بورس امروز کار خود را با کاهش چهار هزار و ۵۰۰ واحدی آغاز کرد و بعد گذشت ۳۰ دقیقه از آغاز معاملاته به محدوده یک میلیون و ۱۷۳ هزار واحد رسید.
قلم‌نیوز:کاهش ۳۸ صدم درصدی شاخص کل در حالی اتفاق افتاده که شاخص هم‌وزن امروز سبزرنگ است و در حد چهار صدم درصد افزایش پیدا کرده است. امروز نماد‌های فملی، شستا، فولاد، شپنا، وبملت، فارس و وتجارت به ترتیب بیشترین تاثیر را بر روند نزولی بازار گذاشته‌اند.

کاهش شاخص بورس روی دور تکرار

به گزارش فرارو، در ساعات ابتدایی بازار امروز شنبه ۱۶ اسفندماه، از مجموع ۲۹۸ نماد بورسی معامله شده شاهد روند نزولی در ۲۶۵ نماد و افزایش قیمت سهام در تنها ۳۳ نماد هستیم. موردی که نشان می‌دهد نزدیک به ۹۰ درصد نماد‌ها امروز قرمزپوش هستند. در بازار فرابورس هم از مجموع ۱۷۳ نماد معامله شده، ۱۴۶ نماد ارزش سهام خود را از دست داده‌اند و ۲۷ نماد روند صعودی در پیش دارند.


نقشه بازار در ابتدای معاملات رنگ قرمز به خود گرفته و در میانه‌های آن معدود نمادهای سبزرنگ به چشم می‌خورند. امروز صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF علاوه بر بیشترین معاملات، بدترین شرایط را تجربه می‌کنند. پالایش و دارا یکم امروز 3.5درصد ارزش خود را از دست داده‌اند و صندوق‌های ETF سهامی هم چندان شرایط مساعدی ندارند. کمند، اعتماد، امین یکم، کیان، یاقوت، آکورد و دارا از صندوق‌های درآمد ثابتی هستند که مورد توجه سهامداران بورس قرار گرفته‌اند.

در گروه انبوه‌سازی، کرمان با حجم معاملات بالا در مدار صعودی حرکت می‌کند و ثامید و وساخت ان را همراهی می‌کنند. این سه نماد تنها نمادهای گروه انبوه‌سازی هستند که صف فروش ندارند. در گروه فرآروده‌های نفتی، چهار پالایشگاه اصلی یعنی شپنا، شتران، شبریز و شبندر با صف فروش کار خود را آغاز کرده‌اند. هرچند شبهرن، شسپا و شنفت نتوانستند نسبت به افزایش قیمت نفت بی‌تفاوت باشند و روند صعودی در پیش گرفته‌اند.

وپست تنها نماد بانکی سبزرنگ است و تمام بانک‌ها از جمله تجارت، ملت و صادرات شاهد تشکیل صف فروش سهامدارانشان هستند. در گروه دارویی‌ها برکت همچنان یکه و تنها به روند صعودی خود ادامه می‌دهد و امروز این نماد صف خرید سنگینی را تجربه می‌کند. در بین فلزات اساسی فملی به صف فروش دچار شده و فولاد یک درصد ارزش سهام خود را از دست داده. هلدینگ‌ها امروز همگی صف فروش دارند و استخراج کانه‌های فلزی با توقف روند صعودی اپال تماما به رنگ قرمز درآمده‌اند.
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: