کد خبر: ۲۹۷۸۸
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۶ - ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
محمدرضا رضانیا خبر داد:
دکتر رضانیا از برگزاری کارگاره‌های آموزشی و بازرسی‌های متعدد بهداشت حرفه‌ای با هدف ارتقاء سلامت نیروی انسانی در بهمن امسال خبرداد.
قلم‌نیوز:محمدرضا رضانیا، رئیس مرکز توسعه سلامت کیش سه مولفه؛ "تامین سلامت، ایجاد رفاه و انگیزه در نیروی انسانی" هر جامعه‌ای را عامل اصلی و زمینه ساز توسعه و رونق اقتصادی عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به این که بهره وری و کیفیت بالای کار می‌تواند تولید سالم مواد و کالا‌ها را تضمین کند، بازرسان بهداشت حرفه‌ای مرکز توسعه سلامت کیش در بهمن امسال از ۵۴ واحد صنفی بازدید کردند که دو واحد صنفی به علت بی توجهی به ضوابط ابلاغ شده، اخطار کتبی دریافت کردند.

رضانیا بر لزوم اهمیت برگزاری کارگاه‌های آموزشی و تاثیر آن درارتقاءسطح زندگی منابع انسانی اشاره کرد و افزود: برگزاری کارگاه‌های آموزشی"پیشگیری از حوادث، آسیب ها، بیماری‌های شغلی، حفاظت کارگران در مقابل فشار‌های بیش از حد جسمی و روانی و استفاده صحیح از منابع موجود" تاثیر بسزایی در سطح سلامت جامعه دارد.

وی در ادامه بیان داشت: بازرسان این مرکز در بهمن امسال برای ۷۹۱ نفر از شاغلان جزیره کیش کارگاره آموزشی" پیشگیری و کنترل شیوع بیماری کرونا "را برگزار کردند.


رئیس مرکز توسعه سلامت کیش خاطر نشان کرد: هدف از ارائه خدمات بهداشت حرفه ای؛ تامین سلامت و استفاده بهینه از توان کاری و رفاه نیروی کار درجامعه است.

شایان ذکر است انجام فعالیت و بررسی‌های لازم به منظور آگاهی از "وضع بهداشت محیط کار و وضعیت عمومی کارگاه ها، کارخانجات، شناخت مسائل بهداشتی صاحبان مشاغل مختلف، جمع آوری اطلاعات مورد نیاز، آگاهی از عوامل بیماری زا، اندازه گیری و ارزیابی عوامل زیان آور محیط کار، اعلام نواقص و صدور اخطاریه‌ها و رسیدگی به شکایات ارائه شده از واحد‌های تولیدی و خدماتی، تجزیه و تحلیل و ارزیابی ارگونومیکی در محیط کار، همکاری با پزشک مجرب طب کار در زمینه تشکیل پرونده‌های بهداشتی و انجام معاینات دوره ای، پیش از استخدام و اختصاصی شاغلان" از جمله اقدامات مرکز توسعه سلامت کیش در زمینه بهداشت حرفه‌ای است.

منبع: منطقه آزاد کیش
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: