کد خبر: ۲۹۵۲۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۸ - ۰۳ اسفند ۱۳۹۹
دکتر حمید سوری؛ رئیس کمیته کشوری اپیدمولوژی کووید 19 با حضور در برنامه در انتهای الوند از شبکه دو سیما در مورد کرونا انگلیسی توضیحاتی ارائه داد.

قلم‌نیوز: در ادامه مهم ترین بخش این گفت و گو را می خوانید.

کرونا جدید؛ نوع ویروس جهش یافته ای است که بیماری نو پدیدی را به وجود آورده است در روزهای ابتدایی تصور می شود ماندگاری زیادی بر روی کره زمین ندارد اما بعد از آن مشاهده کردیم که قدرت کشندگی دارد.

کووید 19 یک بیماری تهدید کننده است و بر همه آثار معنوی، اقتصادی، فرهنگی، روحی و روانی تاثیر می گذارد.

کرونا سه جهش داشت، چینی، برزیلی و انگلیسی، که ویروس جهش یافته انگلیسی چموش تر است و باید بیشتر زا قبل مراقب باشیم.

تمهیدات ارائه شده برای ویروس جهش یافته به معنای وحشت در میان جامعه و حس مرگ در بین مردم نیست، هیچ فردی نباید بترسد زیرا با رعایت پروتکل های بهداشتی به راحتی می توانیم از این مرحله هم عبور کنیم.

کرونا جدید 18 بار تغییر ژنی داشته است و یک نفر می تواند دو تا سه برابر بیشتر از کرونا قبلی قدرت انتقال داشته باشد.اما نسبت بیماری زایی او بالاتر از قبلی نیست.

علائم این ویروس با تب و سرفه شروع و پس از سه روز با شدت زیاد خود را نشان می دهد؛ هنوز هیچ تحقیقاتی ثابت نکرده است که ویروس جهش یافته چه گروه سنی را بیشتر درگیر می کند اما باید بیشتر از قبل مراقب کودکان باشیم.

استفاده دو ماسک مشکلی برای قلب و تنفس ایجاد نمی کند مگر برای فردی که دچار آسم و بیماری قلبی و تنفسی باشد که نمی تواند از ماسک استفاده کند این افراد به هیچ عنوان نباید در معرض قرار بگیرند.همچنین دو عدد ماسک برای کودکان زیر دو سال توصیه نمی شود.

افراد با مشاهده اولین علائم باید با پزشک های عمومی و خانواده مراجعه کنند زیرا درمان بدون مشورت پزشک بی فایده است و دیر مراجعه کردن نیز نمی تواند درمان خوبی داشته باشد.

احتمال مواجهه شدن با پیک جدید در جامعه وجود دارد که بستگی زیادی با سبک زندگی افراد دارد.

منبع:خبرنیوز

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: