کد خبر: ۲۹۴۳۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۳ - ۲۹ بهمن ۱۳۹۹
ابلاغ به روسای سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها؛
قیمت تخم مرغ از ۵ هزار و ۷۰۰ تومان تا ۳۶ هزار تومان برای بسته‌های ۴ عددی تا ۳۰ عددی تعیین شد.
قلم‌نیوز: قیمت تخم مرغ شناسنامه دار و بسته بندی شده در ۷ بسته متفاوت از لحاظ تعداد تخم مرغ اعلام و در فاصله قیمتی ۵ هزار و ۷۰۰ تومان تا ۳۶ هزار تومان تعیین و به روسای جهادکشاورزی استان‌ها ابلاغ شد.

بر این اساس قیمت تخم مرغ در بسته ۴ عددی ۵ هزار و۷۰۰ تومان، بسته ۶ عددی ۸ هزار و۷۰۰ تومان، بسته ۹ عددی ۱۳ هزار تومان، بسته ۱۵ عددی ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان، بسته ۲۰ عددی ۲۸ هزار و ۸۰۰ تومان، ۲۴ عددی ۳۴ هزار و ۵۰۰ تومان و بسته ۳۰ عددی ۳۶ هزار تومان تعیین شد.

قیمت فروش هر عدد تخم مرغ نیز یک هزار و ۱۰۰ تومان تعیین شد.

متن نامه معاون وزیر جهاد کشاورزی به روسای سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها به شرح زیر است:

ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان (کلیه استانها)

احتراما با توجه به تامین کامل نهاده‌های واحد‌های مرغداری از طریق سامانه بازارگاه توزیع تخم مرغ با قیمت‌های مصوب کارگروه تنظیم بازار به شرح زیر الزامی است. برای اجرایی شدن این مهم عرضه انواع تخم مرغ از تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ منوط به درج قیمت مصوب می‌باشد.


۱) حداکثر قیمت تخم مرغ شناسنامه‌دار بر اساس نامه شماره ۶۰/۲۶۰۷۳۱ مورخ ۹۹/۱۰/۲۹ معاون محترم بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت و دبیر کارگروه تنظیم بازار  خواهد بود.

۲) علاوه بر درج تاریخ مصرف روی تخم مرغ فله، درج قیمت حداکثر ۱۱۰۰۰ ریال روی هر عدد تخم مرغ فله‌ای الزامی است.

۳) در صورت عدم امکان درج قیمت توسط واحد تولیدی، موظفند تخم مرغ تولیدی فاقد قیمت ثبت شده را در اختیار شرکت پشتیبانی امور دام کشور به عنوان مباشر قرار داده تا با رعایت موارد فوق نسبت به عرضه تخم مرغ اقدام نماید.

بدیهی است تخم مرغ توزیعی بدون درج قیمت مشمول مقررات تعزیرات خواهد شد.

خواهشمند است دستور فرمایید با رعایت دقیق موارد مندرج در این دستورالعمل نسبت به توزیع تخم مرغ و ساماندهی بازار آن در سطح استان اقدام و نتیجه این معاونت را به صورت روزانه مطلع نمایند. لازم به یادآوری است پیرو هماهنگی انجام شده با دفتر وزارتی موارد مندرج در این ابلاغیه به شیوه نامه تخصیص نهاده‌های خوراکی به واحد‌های مرغ تخمگذار در ازای تحویل تخم مرغ تولیدی که طی نامه شماره ۰۲۰/۲۵۵۵۸ مورخ ۹۹/۱۰/۲۱ توسط وزیر محترم ابلاغ گردید، اضافه می‌شود.

امید گیلان پور
معاون وزیر

نامه

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: