کد خبر: ۲۹۴۲۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۵ - ۲۹ بهمن ۱۳۹۹
نایب رئیس انجمن مرغداران گوشتی:
حبیب اسداله نژاد گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ گرم در خرده فروشی‌ها ۲۵ هزار تومان است.
قلم‌نیوز:نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران‌گوشتی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۸ هزار تا ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ گرم در خرده فروشی‌ها ۲۵ هزار تومان است.

وی حداکثر قیمت منطقی هر کیلو مرغ گرم را ۲۵ هزار تومان اعلام کرد و افزود: عرضه با نرخ‌های بالاتر اجحاف در حق مصرف کننده است.

اسداله نژاد با بیان اینکه دولت به ازای هر قطعه مرغ ۴ کیلو نهاده تامین می‌کند، گفت: با توجه به افزایش مصرف مرغ، از دولت تقاضا داریم که سهمیه نهاده دامی را کامل تخصیص دهد چرا که تامین ۴ کیلو نهاده به ازای هر قطعه و کشتار در سن ۴۰ روز منجر به تولید ۲ کیلو مرغ زنده و ۱.۷۰۰ گرم مرغ گرم می‌شود، در حالیکه با افزایش سهمیه نهاده ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش وزن گیری خواهیم داشت که بخشی از کمبود از این طریق جبران می‌شود.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی از کاهش قیمت جوجه یکروزه در بازار خبر داد و گفت: نرخ کنونی هر قطعه جوجه یکروزه به علت عدم رغبت مرغداران به جوجه ریزی از ۵ هزار تومان به ۳ هزار تومان کاهش یافته است.

این مقام مسئول ادامه داد: علی رغم افزایش قیمت مصوب ذرت و کنجاله سویا، ستاد تنظیم بازار نرخ مرغ را اصلاح نکرده است که این موضوع تولیدکنندگان را نسبت به امر تولید بی انگیزه کرده است.


نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ شب عید نداریم، بیان کرد: بنابر برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر جوجه ریزی ۱۳۰ میلیون قطعه برای ایام‌پایانی سال، کمبودی در عرضه مرغ شب عید نخواهیم داشت.

او ادامه داد: هر سال در اسفند، قیمت نهاده‌های دامی در بازار افزایش می‌یابد، اما به سبب آنکه سیستم تامین نهاده‌های دامی دولتی است، امیدواریم شاهد افزایش قیمت نباشیم.

وی با اشاره به اینکه مشکلی در تولید مرغ نداریم، افزود: با توجه به پتانسیل تولید، امکان صادرات یک میلیون تن مرغ مازاد وجود دارد که به علت نبود سیاست گذاری منطقی، بحث صادرات منتفی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: