کد خبر: ۲۹۲۲۰
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۵ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۹
اگر سکه بتواند بالای محدوده ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تثبیت شود، موج جدیدی از خریداران وارد بازار خواهند شد.
قلم‌نیوز:کمتر معامله گری تصور می کرد، سکه پس از سقوط اواخر دی ماه به زیر مرز 10 میلیون تومانی، بار دیگر قد راست کند و حتی به کانال 12 میلیون تومانی بازگردد. با این حال، این اتفاق در معاملات پشت خطی روز جمعه رخ داد و این فلز گران بها بالای محدوده 12 میلیون و50هزار تومانی مورد معامله قرار گرفت؛ اگر سکه بتواند بالای محدوده 12 میلیون و 200 هزار تومان تثبیت شود، موج جدیدی از خریداران وارد بازار خواهند شد و سکه پس از آن می تواند به سوی دوران طلایی خود در سال 99 حرکت کند.

با اینحال بیشتر معامله گران باور دارند، بازار به راحتی و به زودی به سوی سقف های پیشین حرکت نخواهد کرد و عنوان می کنند، این فلز گران بها در روز جاری در مسیر کاهشی حرکت خواهد کرد و تا محدوده 11 میلیون و 800 هزار تومانی پایین خواهد رفت.

سکه پشت خطی2

حباب قیمت سکه در هفته آخر بهمن

روز پنج شنبه ارزش ذاتی سکه به بالای مرز 11 میلیون تومانی رفت. عبور از چنین مرزی برای افزایشی های بازار امید بخش بود؛ با این حال، فاصله قیمت بازار با ارزش ذاتی به حدود 800 هزار تومان می رسید، امری که می تواند ادامه رشد فلز گران بهای داخلی را دشوار کند. روز جمعه نیز اونس طلا نتوانست بالای محدوده هزار و 830 دلاری تثبیت شود.

به این ترتیب، تنها عاملی که می تواند فلز گران بهای داخلی را در روز ابتدایی هفته به سوی سطوح بالاتر هدایت کند، افزایش قیمت دلار است. در صورت تثبیت دلار بالای مرز 26 هزار تومانی، سکه نیز بالای 12 میلیون تومان باقی خواهد ماند. با این حال، حباب سکه زیاد شده و به محدوده 8 درصدی رسیده است؛ به احتمال زیاد، امروز خریداران کمی در ورود به بازار سکه احتیاط خواهند کرد.

سکه حباب

سکه حباب1

 

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: