کد خبر: ۲۹۱۵۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۱ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۹
رئیس‌جمهور گفت: اعلام کرده بودم خودم آماده هستم، اولین فردی باشم که واکسن را دریافت می‌کنم. مردم باید بدانند اگر چیزی را اعلام می‌کنیم به آن ایمان و اعتقاد داریم.

قلم‌نیوز:رئیس‌جمهور در آیین آغاز واکسیناسیون سراسری علیه بیماری کرونا گفت: خوشحالیم که در دهه فجر این واکسیناسیون آغاز شده است. اینکه فرزند وزیر بهداشت اولین کسی است که این واکسن را تزریق می‌کند، حاوی این پیام است که اگر مسئولین کشور و وزارت بهداشت و درمان، واکسنی را اعلام می‌کنند، واکسن قابل اعتماد است و اگر مردم نیاز دارند که ما آغازگر باشیم برای اعتماد کاملا آماده هستیم.

حسن روحانی تصریح کرد: من اعلام کرده بودم خودم آماده هستم، اولین فردی باشم که واکسن را دریافت می‌کنم. مردم باید بدانند اگر چیزی را اعلام می‌کنیم به آن ایمان و اعتقاد داریم. اینکه فرزند وزیر بهداشت پذیرفته که واکسن را دریافت کند مهمتر است چرا که فرزند آدم از جانش عزیزتر است.

رییس دولت دوازدهم اضافه کرد: من به جنابعالی و خانواده شما و همه ملت ایران و همه مدافعین سلامت برای این همبستگی و پیوستگی، همدلی و آمادگی برای ایثار و فداکاری برای همه مردم عزیز تبریک می‌گویم.

رییس جمهوری بعد از گفتگو با فرزند دکتر نمکی که نخستین تزریق واکسن کرونا را انجام داد، گفت: این کار بسیار قشنگی بود که مردم ما بدانند که وزیر عزیز ما آن کسی که از جان خودش عزیزتر است و فرزند گرامی او است اولین کسی است که از این واکسن استفاده می‌کند؛ بنابراین مردم مطمئن باشند اگر واکسنی وارد کشور می‌شود همه مسوولین به آن اعتماد دارند.

روحانی گفت: امیدوارم این واکسن و واکسن‌های دیگری که بعدا وارد کشور می‌شود و در آینده از واکسن داخلی استفاده می‌کنند و ما بتوانیم در مرحله جدیدی که از این لحظه در برابر بیماری کووید ۱۹ شروع کردیم موجب سلامت همه باشد. خوشبختانه این لحظه فرا رسید و این کار انجام گرفت.

وی از وزیر بهداشت، همه پزشکان و پرستاران و مدافعین سلامت تشکر کرد.

واکسیناسیون ویروس کووید۱۹ روز سه شنبه و همزمان با یازدهمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر با فرمان  حسن روحانی رئیس جمهور در بیمارستان امام خمینی (ره) و ۶۳۵ بیمارستان ارجاع بیماران کرونایی در سراسر کشور آغاز شد.

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: