کد خبر: ۲۹۰۹۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۵ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۹
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: به رغم تغییر سیمای کرونا، همچنان مهم‌ترین استراتژی در برابر این ویروس فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستشوی مداوم دست‌ها است.
قلم‌نیوز:فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: به رغم تغییر سیمای کرونا، همچنان مهم‌ترین استراتژی در برابر این ویروس فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستشوی مداوم دست‌ها است.

علیرضا زالی، در مراسم افتتاح خط تولید نانوماسک، اظهار داشت: خوشبختانه شاهد تحقق دستاوردهای سترگ خودکفایی ملی در عرصه‌های مختلف مبارزه با بیماری کرونا هستیم.

وی با اشاره به پیچیدگی‌های ویروس کرونا، افزود: البته در عین حال فرصت‌هایی نیز به واسطه این بیماری خلق شده و ما امروز دستاوردهای قابل توجهی در این حوزه کسب کرده‌ایم که امکان تبادل بین المللی نیز دارد.

زالی با بیان اینکه در روزهای نخست شیوع کرونا در کشور با کمبود اقلام بهداشتی و حفاظتی رو به رو بوده‌ایم، یادآور شد: در آن روزها کادر بهداشت و درمان کشور تن بر آتش این بیماری زدند و تا ابد تاریخ از این قهرمانان سلامت به نیکی یاد خواهد کرد.

وی، پاشنه آشیل مبارزه با بیماری کرونا را برای کادر درمان تجهیزات حفاظتی عنوان کرد و گفت: خوشبختانه امروز بعد از حدود یک سال از نظر تجهیزات حفاظتی در شرایط بسیار مطلوب و فوق استاندارد به سر می بریم و نیازهای کمی ما مرتفع شده است و می‌توانیم در عرصه صادرات این محصولات نیز گامی بلند برداریم.

زالی با بیان اینکه به رغم تغییر سیمای بیماری همچنان مهم‌ترین استراتژی در برابر این ویروس فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستشوی مداوم دست‌ها است، تصریح کرد: ماسک، یکی از سنگرهای اصلی ما در برابر این بیماری است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با اشاره به اینکه از نخستین روزهای شیوع کرونا در کشور بر ضرورت اجتناب ناپذیر استفاده از ماسک برای مقابله با کرونا تاکید شد، گفت: ماسک علاوه بر کاهش انتقال بیماری بر میزان چرخش ویروس نیز اثرگذار است.

وی در ادامه تاکید کرد: استفاده از ماسک در محیط‌های اجتماعی شرط لازم است، اما کافی نیست.

زالی با اشاره به اثربخشی استفاده از نانوماسک بر اهمیت کیفیت مطلوب ماسک‌ها در جلوگیری از انتقال ویروس تاکید کرد.

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: