کد خبر: ۲۹۰۷۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۷ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۹
دبیرکل مجمع نیرو‌های خط امام می‌گوید: اگر انتخابات آزاد باشد و همه سلایق سیاسی حضور داشته باشند و از امکان و شرایط مساوی و قانونی برخوردار باشند، حضور چهره‌ای با سابقه نظامی، شاخص یا غیرشاخص به گونه‌ای که ناقض قانون اساسی هم نباشد، بلامانع است.
قلم‌نیوز:حجت الاسلام و المسلمین سید هادی خامنه ای، دبیرکل مجمع نیرو‌های خط امام درباره کاندیداتوری نظامی‌ها در انتخابات ریاست جمهوری گفت: در این رابطه دو موضوع را باید از هم تفکیک کرد. موضوع اول حضور یک یا چند چهره با سابقه نظامی در میان نامزد‌های ریاست جمهوری است، دوم تشکیل یک دولت نظامی.

وی گفت: اگر انتخابات آزاد باشد و همه سلایق سیاسی حضور داشته باشند و از امکان و شرایط مساوی و قانونی برخوردار باشند، حضور چهره‌ای با سابقه نظامی، شاخص یا غیرشاخص به گونه‌ای که ناقض قانون اساسی هم نباشد، بلامانع است. به هر حال فردی با سابقه نظامی هم از این حق برخوردار است؛ به شرطی که متکی به خود و برنامه‌هایش باشد نه متکی به سازمان یا نهاد نظامی خاص به عنوان پشتیبان.

کاندیداتوری فردی با سابقه نظامی ناقض قانون نیست اما...

هادی خامنه‌ای گفت:، چون اگر این چنین باشد هم نقض قانون اساسی است و هم نقض آزادی و جمهوریت. امام (ره) با مداخله نظامیان در سیاست مخالف بودند و دلیل آن هم همین موضوع است. پس نامزد شدن فردی با سابقه نظامی به تنهایی مشکل‌ساز و ناقض آزادی و قانون نیست؛ اما اگر قرار باشد یک نظامی به اتکای سازمان و نهاد وابسته به آن وارد عرصه شود و بخواهد قدرت اجرایی را با نظامیان مرتبط سازد، این معنایش تشکیل یک دولت نظامی است و ناقض قانون اساسی است و تاریخ هم ثابت کرده که دولت نظامی تجربه موفقی در هیچ کجای دنیا نبوده است.
منبع: خبر آنلاین
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: