کد خبر: ۲۹۰۳۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۵ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۹
جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز یکشنبه ۱۹ بهمن‌ماه ۹۹
شاخص کل امروز کار خود را با جهش ۲۲ هزار واحدی آغاز کرد. در ابتدای معاملات و در کمتر از چند دقیقه هجوم خریداران برای نماد‌های مختلف به حدی بالا بود که در مدت کوتاهی اغلب نماد‌های شاخص‌ساز شاهد تشکیل صف خرید هستند.
قلم‌نیوز:بعد ۳۰ دقیقه از شروع بازار شاخص کل ۱.۹۲ درصد رشد کرده و شاخص هم‌وزن ۴۵ صدم درصد. موضوعی که نشان می‌دهد شرکت‌های بزرگ امروز شرایط خیلی بهتری دارند.

جمله آن‌ها می‌توان به فولاد، فملی، شستا، فارس، شپنا، وبملت و خودرو اشاره کرد که بیشترین تاثیر را روی رشد شاخص کل گذاشته‌اند. رشدی که نشان می‌دهد سهامداران بورس از تصمیمات پرحاشیه روز گذشته شورای عالی بورس یعنی اعمال دامنه نوسان غیرمتقارن منفی ۲ تا مثبت شش درصدی از روز شنبه استقبال می‌کنند.
 
استقبال بورس از دامنه نوسان غیرمتقارن

به گزارش فرارو، در ساعات ابتدایی معاملات امروز انگار که سهامداران از تصمیمات شورای عالی بورس و دامنه نوسان نامتقارن استقبال کرده باشند، شاهد بازاری سبزرنگ هستیم. در این بازار از مجموع ۳۱۴ نماد بورسی معامله شده، ۲۵۱ نماد روند صعودی دارند و تنها ۶۳ نماد در مدار نزولی حرکت می‌کنند. همچنین در بازار فرابورس از مجموع ۲۱۶ نماد معامله شده در ساعات ابتدایی، ۱۳۳ نماد سبزنگ هستند و شاهد کاهش قیمت سهام در ۸۳ نماد هستیم.

با خبر اعمال دامنه نوسان غیرمتقارن از روز شنبه هفته آینده، انگار که کل سهام موجود در بورس به طور ناگهانی ارزنده شده باشند، شاهد تشکیل صف‌های خرید سنگین در نماد‌های مختلف هستیم.

درست یک روز بعد از بازار سراسر قرمزرنگی که در آن حقوقی‌ها حدود دو هزار میلیارد تومان سهام را از صف‌های فروش خریدند. در بازار امرزو صندوق‌های سرمایه‌گذاری که عموما بدون دامنه نوسان و بعضا با دامنه ۱۰ درصدی معامله می‌شوند، بهترین شرایط را در بین گروه‌های مختلف دارند. پالایش و دارایکم بعد از چند روز ریزش مداوم، دوباره به صف خرید برگشته و ۱۰ درصد افزایش قیمت پیدا کردند.

تقریبا تمام صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی امروز بیش از پنج درصد و بعضا مثل آوا بیش از ۱۰ درصد افزایش قیمت را تجربه می‌کنند. گروه خودرو و ساخت قطعات امروز سراسر سبزرنگ است.

خساپا، خودرو، خگستر و خپارس صف خرید دارند و تنها چند نماد از جمله خنصیر، خفنر، خکرمان و خکار با روند صعودی بازار همراهی نمی‌کنند.

در بین فلزات اساسی شاهد تشکیل صف خرید برای فملی و فولاد و نماد‌های کوچک و متوسط فلزی هستیم.

زنگان، کویر و فمراد از معدود نماد‌های قرمزرنگ فلزی به حساب می‌آیند. محصولات شیمیایی به جز شتوکا تماما در مدار صعودی افتاده و برای اغلب نماد‌های گروه صف خرید تشکیل شده است. فرآورده‌های نفتی، بانک‌ها و موسسات اعتباری، سرمایه‌گذاری‌ها، سیمانی‌ها، هولدینگ‌ها، استخراج کانه‌های فلزی، بیمه‌ها، فعالیت‌های کمکی به نهاد‌های مالی، کاشی و سرامیک و عرضه برق و گاز از جمله گروه‌های سراسر سبزرنگ بازار امروز هستند. در هر گروهی نماد‌های بزرگ شرایط بهتری نسبت به نماد‌های کوچک دارند.

منبع: فرارو

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: