کد خبر: ۲۹۰۱۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۴ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۹
بازار فروش مسکن به طور کلی در هفته‌های گذشته داغ‌تر از بازار خرید شده، به عبارتی فروشنده‌ها، فروشنده‌تر شدند.
قلم‌نیوز:بازار خرید و فروش مسکن طی ۳ ماه گذشته بعد از انتخابات آمریکا با تغییراتی در مناطق مختلف مواجه شده است. بازار مسکن از ابتدای امسال با جولان برخی فروشندگان مواجه بود؛ به این ترتیب که افزایش افسارگسیخته قیمت مسکن باعث تغییرات قیمتی برخی فایل‌های عرضه شده از سوی فروشندگان شده بود. یعنی تغییرات قیمتی در جهت افزایش نرخ بود.

اما طی سه ماه گذشته که بازار مسکن بر اساس گزارش‌های رسمی بانک مرکزی با تثبیت قیمتی مواجه شده، واکنش خریداران و فروشندگان در بازار مسکن هم تغییر کرده به گونه‌ای که در حال حاضر این خریداران هستند که عقب نشینی کردند.

گزارشات میدانی حاکی از آن است که در این مقطع از زمان برخی فروشندگان با ارائه تخفیف‌هایی در قیمت‌های پیشنهادی خود در جستجوی خریدار هستند.

قیمت آپارتمان در جنوب تهران

در عین حال بررسی بازار خرید و فروش در مناطق نیمه جنوبی پایتخت از افت قیمت در این مناطق حکایت دارد. برخی بنگاه‌ها معاملاتی قدیمی در محلات مختلف مناطق جنوبی تهران در گفتگو با اقتصادنیوز بر این باورند بازار مسکن طی دو ماه گذشته با کاهش قیمت مواجه بوده و خریداران در بازار با امید به تدوام کاهش قیمت‌ها تمایلی به خرید ندارند.

به گفته یکی از مشاوران املاک در این منطقه فروشندگان واقعی برای فروش املاک در این مدت تا متری یک تا دو میلیون تومان هم عقب نشینی قیمتی داشته اند. به طور مثال یک آپارتمان ۵۰ متری در محله نواب که حدود ۸۰۰ میلیون برای فروش گذاشته شده بود. در حال حاضر به قیمت ۶۰۰ میلیون تومان هم حاضر به فروش است، اما همچنان خریداران مردد هستند و نمی‌تواند برای خرید قطعی به نتیجه برسند.

بررسی رشد قیمت مسکن در مناطق مختلف نشان می‌دهد منطقه ۱۱ با ۵.۶۹ درصد کاهش قیمت در جایگاه اول کاهش قیمت قرار دارد. در اولین ماه زمستان منطقه ۱۴ معادل ۴.۲ درصد کاهش قیمت داشت که پس از منطقه ۱۱ بیشترین افت به حساب می‌آید. این منطقه در همسایگی جنوب شرق تهران است.

قیمت آپارتمان در جنوب تهران

کاهش قیمت مسکن در دی ماه نسبت به ماه گذشته در ۸ منطقه اتفاق افتاده است. مناطق ۱۱، ۱۴ و ۱۹ مناطق جنوب و جنوب شرقی هستند که در لیست مناطقی قرار گرفته اند که زمستان را با ریزش قیمت آغاز کرده اند.

منبع: دنیای اقتصاد
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: