کد خبر: ۲۸۷۵۳
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۴ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۹
جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز شنبه ۱۱ بهمن ۹۹
شاخص کل بورس صبح امروز جهش ۲۵ هزار واحدی را پشت سر گذاشت. در ۳۰ دقیقه ابتدایی معاملات بورس امروز شنبه ۱۱ بهمن‌ماه شاهد یک بازار سراسر سبزرنگ با چاشنی صف خرید برای نماد‌های شاخص‌ساز هستیم.
قلم‌نیوز:شاخص کل بورس از مرز ۱.۲ میلیون واحدی فاصله گرفته و واکنش روز چهارشنبه به این محدوده مقاومت را تایید کرده است. تا اینجای کار نماد‌های فولاد، فملی، شستا، فارس، شپنا، وبملت و خودرو بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل گذاشته‌اند. طوری که شاخص کل ۲.۲۱ درصد و شاخص هم‌وزن ۱.۰۶ درصد رشد کرده‌اند. این موضوع نشان می‌دهد شرکت‌های بزرگ امروز شرایط بهتری نسبت به کوچک‌تر‌ها دارند.

بازار لباس سبز به تن کرد

به گزارش فرارو در ساعات اولیه بازار امروز، از مجموع ۳۲۴ نماد بورسی معامله شده حدود ۲۸۰ نماد روند صعودی در پیش گرفته‌اند و تنها ۴۶ نماد با رنگ قرمز به تابلو بورس آمده‌اند. از طرف دیگر از مجموع ۲۲۵ نماد فرابورسی در بازار امروز ۱۷۵ نماد سبزرنگ هستند و شاهد کاهش قیمت سهام در ۵۰ نماد هستیم. موردی که نشان می‌دهد امروز اکثریت قاطع بازار روند رو به رشد دارد.
 
جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز شنبه 11 بهمن 99
نقشه بازار در ابتدای معاملات روز شنبه ۱۱ بهمن‌ماه
 
بورس دوباره سبزپوش شد و مثل روز‌های گذشته صندوق‌های ETF با هجوم متقاضیان برای خرید واحد‌ها روبرو هستند. تا جایی که روند صعودی پالایش هنوز متوقف نشده و امروز هم شاهد رشد هفت درصدی قیمت واحد‌های صندوق پالایشی یکم هستیم. دارا یکم هم حدود شش درصد رشد کرده است. دیگر صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی در بازار سبز امروز بیش از پنج درصد افزایش قیمت را پشت سر گذاشته‌اند. در گروه خودرو و ساخت قطعات اغلب نماد‌ها صعودی هستند.

خرینگ و خکار به طور استثنا به رنگ قرمز درآمده و خنصیر و ختور نزدیک به قیمت روز گذشته معامله می‌شوند. نماد‌های بزرگ گروه همگی به صف خرید رسیده‌اند که از جمله‌شان می‌توان به خودرو، خساپا، خگستر، خبهمن، خزامیا و خپارس اشاره کرد. انبوه‌سازی‌ها با فروشندگان دست و پنجه نرم می‌کنند. ثنوسا و ثنور روند نزولی دارند، ثفارس و ثاباد و وآذر و ثبهساز نزدیک به قیمت روز گذشته معامله می‌شوند و دیگر نماد‌ها از جمله کرمان، ثشاهد و ثامید صعودی هستند.

صف‌های خرید برای امروز هم در گروه فرآورده‌های نفتی تکرار شده و شاهد گروه سراسر سبزرنگ برای پالایشگاه‌ها هستیم. فلزات اساسی شرایط مشابهی دارند و تنها فمراد، کویر و فنورد در روند صعودی همراهی نمی‌کنند. برای فولاد و فملی صف خرید سنگین تشکیل شده است. محصولات شیمیایی، بانک‌ها، سیمانی‌ها، کانه‌های فلزی، بیمه‌ها، کانی غیرفلزی، ماشین آۀات، نهاد‌های ملی، هولدینگ‌ها، عرضه برق و گاز، لیزینگ‌ها، حمل و نثل و کاشی و سرامیک از جمله گروه‌های سراسر سبزرنگ بازار امروز هستند.
 
نصف بازار به صف خرید رسید

در ساعات پایانی معاملات امروز فشار تقاضا در بازار باعث شد برای ۳۲۸ نماد که نیمی از بازار را تشکیل می‌دهند، شاهد صف خرید باشیم. ارزش کل صف‌های خرید تا ساعات پایانی به حدود دو هزار و ۷۴۰ میلیارد تومان رسید. در این بازار سراسر سبزرنگ، همچنان ۸۰ نماد در صف فروش قرار داشتند و ارزش صف‌های فروش در مجموع حدود ۷۱۰ میلیارد تومان بود.
 
شستا؛ سنگین‌ترین صف خرید بازار سرمایه

نماد شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی امروز سنگین‌ترین صف خریداران را شاهد بود. حدود ۱۵۵ میلیارد تومان سفارش خرید در نماد شستا نهایتا منجر به معامله نشد و بدون نتیجه باقی ماند. شپنا با صف خرید ۱۴۵ میلیارد تومانی و وتجارت با صف خرید ۱۱۵ میلیارد تومانی در رتبه‌های دوم و سوم سنگین‌ترین صف‌های خرید قرار دارند. کلوند، سنیر، تاصیکو، خساپا، سپیدار، رافزا، غگیلا، وسپهر، ثالوند و بنو از دیگر نماد‌های دارای صف خرید در بازار امروز هستند.
 
کدما؛ سنگین‌ترین صف فروش بازار سرمایه

نمادی که در بازار قرمزرنگ ماه گذشته تنها نگین سبز روی نقشه بود، حالا به مدار نزولی افتاده. کدما برای چندمین روز متوالی شاهد تشکیل سنگین‌ترین صف فروش بازار سرمایه به ارزش حدود ۶۳ میلیارد تومان است. غگرجی با صف فروش ۲۸ میلیارد تومانی در رتبه دوم و حتوکا با صف فروش ۲۷ میلیارد تومانی در رتبه سوم قرار دارد. از جمله دیگر نماد‌های دارای صف فروش سنگین در بازار امروز می‌توان به غدام، وسخراج، غنوش، خنصیر، گدنا، سمگا و شتوکا اشاره کرد.
 
جهش غیرمنتظره بورس در اولین روز هفته

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز شنبه ۱۱ بهمن‌ماه با جهش ۳۹ هزار و ۴۷۸ واحدی به رقم یک میلیون و ۲۴۷ هزار و ۱۷۶ واحد رسید. در این روز شاخص کل ۳.۲۷ درصد و شاخص هم‌وزن ۱.۷۳ درصد رشد کردند که نشان می‌دهد شرکت‌های بزرگ شرایط بهتری نسبت به شرکت‌های کوچک داشتند. از جمله آن‌ها می‌توان به فارس، فولاد، فملی، شستا، کگل، تاپیکو و شپنا اشاره کرد که بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل به جا گذاشتند.
 
این گزارش به‌روزرسانی می‌شود...

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: