کد خبر: ۲۷۰۰۳
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۴ - ۲۲ آذر ۱۳۹۹
پادشاهی عمان به تازگی شهروندان ۱۰۳ کشور را از دریافت روادید ورود برای سفر ده روزه، معاف کرد که ایران نیز جزو این کشورهاست.
قلم‌نیوز:پادشاهی عمان به تازگی شهروندان ۱۰۳ کشور را از دریافت روادید ورود برای سفر ده روزه، معاف کرد که ایران نیز جزو این کشورهاست.

براساس اعلام اتاق مشترک ایران و عمان و طبق تصمیمات جدید سلطنت عمان مبنی بر معافیت 103 کشور از دریافت روادید ورودی برای سفر ده روزه به این کشور، شهروندان ایرانی نیز از این معافیت برخوردار شدند. این اقدام در راستای توسعه صنعت گردشگری عمان صورت گرفته است.

پلیس سلطنتی عمان هم در پیامی توئیتری با بیان اینکه "این معافیت در راستای رونق گردشگری انجام شده" افزود: «شرط بهره‌مندی مسافران خارجی از شرایط معافیت ویزای عمان، تائیدیه رزرو هتل، بلیط برگشت و بیمه درمانی در سفر به این کشور است.»

زمان دقیق اجرای این بخشنامه اعلام نشده است اما پیشتر اعلام شده بود که از سال ۲۰۲۱ اجرایی خواهد شد. این ویزای ده روزه گردشگری رایگان و غیر قابل تمدید است.

سلطان نشین عمان هفته گذشته از سرگیری صدور ویزای برای افرادی خبر داد که توسط هتل‌های و آژانس‌های مسافرتری پرواز آنان به این کشور تنظیم شده است.

عمان صدور روادید برای مسافران به این کشور را از ماه مارس (اسفند/ فرودین) به خاطر ویروس کرونا متوقف کرده بود.

کشورهای حاشیه خلیج فارس پروازهای بین‌المللی خود را از اول اکتبر (مهر/آبان) از سر گرفتند، اما ورود مسافران تنها محدود به شهروندان و افراد مقیمی شد که در این کشورها ساکن هستند.

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: