کد خبر: ۲۶۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۳ - ۰۴ آذر ۱۳۹۹
احراز تخلف ۱۸۹ مدیری که زیر بار مصوبه بازارگردانی نرفتند
معاون حقوقی سازمان بورس گفت: طبق احکام صادره از مرجع انتظامی در ادامه اقدامات نظارتی سازمان بورس، ۲۱ نفر دیگر از مدیران به سلب صلاحیت ۶ماهه و جریمه نقدی و ۴ شرکت به اخطار کتبی با درج در پرونده محکوم شدند.
قلم‌نیوز:جعفر جمالی معاون حقوقی سازمان بورس گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده تخلفات اشخاص حقوقی که از مقررات بازارگردانی و بازارسازی تخلف نموده و این تکلیف  را انجام نداده‌اند، روز دوشنبه سوم آذرماه به پرونده‌های جدید بازارگردانی رسیدگی شد.

وی افزود، در نتیجه چهار شخص حقوقی دیگر متخلف شناخته شدند که ضمانت اجرای قانونی علیه مدیران آن اعمال خواهد شد.

به‌گفته این مقام مسئول، بدین ترتیب و طبق احکام صادره از مرجع انتظامی سازمان بورس، 21 نفر دیگر از مدیران به سلب صلاحیت 6ماهه و جریمه نقدی و 4 شرکت به اخطار کتبی با درج در پرونده محکوم شدند.

معاون حقوقی سازمان بورس همچنین با اشاره  به شکایتهای رسیده در مورد افزایش سرمایه شرکت پتروشیمی "گ" گفت:  با توجه به استدلالها و استنادات طرفین موضوع از طرف معاونت حقوقی بررسی شده است و پرونده به مرجع صالح قانونی ارجاع و گزارش خواهد شد.

در مجموع تخلف 189 مدیر و 37 ناشر احراز شد

در همین راستا سیاوش وکیلی مدیرکل روابط عمومی سازمان بورس به خبرنگار تسنیم گفت: تعداد مدیرانی که به‌دلیل عدم اجرای مقررات بازارگردانی تاکنون متخلف شناخته شده‌اند به 189 نفر رسید، همچنین 37 ناشر (شخص حقوقی نیز تاکنون) اخطار کتبی دریافت کرده‌اند.

وی گفت: از سوی دیگر ‌قطع پاره‌ای از خدمات بازار سرمایه به شرکتها و ناشران متخلف در صورت اصرار به رویه فعلی در دست بررسی است.

منبع: تسنیم
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: