کد خبر: ۲۵۵۲۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۲ - ۱۴ آبان ۱۳۹۹
امیرعبداللهیان با اشاره به حساسیت بالای انتخابات این دوره در آمریکا اظهار داشت: بخشی از این حساسیت به رفتار‌ها و برخورد ترامپ با رقبای انتخاباتی خود برمی‌گردد.

قلم‌نیوز:مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل گفت: انتخاب ترامپ یا بایدن اهمیت چندانی برای ما ندارد و حل مشکلات اقتصادی را باید در داخل کشور جستجو کرد.

حسین امیرعبداللهیان، مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در گفتگوی رادیویی، افزود: برای تحلیل انتخابات آمریکا ابتدا باید به وضع داخلی این جامعه پرداخت؛ جامعه آمریکا به صورت روتوش شده از طریق رسانه‌ها و صاحبان تبلیغات، جذاب است، اما این جامعه با مشکلات زیادی همچون فقر و بیمه روبروست و فقط شکل مشکلاتشان متفاوت است.

وی گفت: از وعده‌های نامزد‌های ریاست جمهوری می‌توان اوضاع به هم ریخته داخلی ایالت متحده آمریکا را مشاهده کرد و وضع اقتصادی این کشور حتی قبل از کرونا چالش‌های جدی داشته است.

امیرعبداللهیان با اشاره به حساسیت بالای انتخابات این دوره در آمریکا اظهار داشت: بخشی از این حساسیت به رفتار‌ها و برخورد ترامپ با رقبای انتخاباتی خود برمی‌گردد. حدود ۳۶ درصد از جمهوری خواهان آمریکا به طور سنتی به ترامپ رای خواهند داد. اما سطح مشارکت تعیین می‌کند تا قضاوت واقع بینانه‌ای نسبت به دموکرات‌ها ارائه دهیم. اما در نهایت مسئله روی کار آمدن جمهوری خواهان و یا دموکرات‌ها یک مسئله داخلی است و خیلی نباید برای ما اهمیت داشته باشد.

وی افزود: ما به عنوان دیپلمات و کسانی که تحولات سیاسی و بین المللی را پیگیری می‌کنیم، باید ببینیم این انتخابات چه تاثیری بر روی منافع ملی ما و در سطح منطقه و بین الملل خواهد داشت. در حال حاضر سیاست‌های اروپایی به سمت جانبداری از دموکرات خواه‌ها حرکت می‌کنند؛ اما تا دقیقه ۹۰ نمی‌توان پیش بینی نهایی را ارائه داد.

مشاور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به تصمیم اشتباه ترامپ در ترور سردار سلیمانی گفت: از نظر ایران، ترامپ قاتل سردار حاج قاسم سلیمانی است و این مسئله برای مردم ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برخی از دیپلمات‌ها به ما پیشنهاد می‌دهند سطحی از مذاکرات بین ایران و آمریکا صورت گیرد، اما حماقت ترامپ در خصوص صدور دستور ترور حاج قاسم سلیمانی تمامی اعتماد‌ها را نسبت به وی از بین برده است.

امیرعبداللهیان افزود: روی کار آمدن بایدن نیز به معنی بهتر شدن اوضاع و برداشتن تمامی تحریم‌ها نخواهد بود. علیرغم خدمات فراوان ارائه شده از جانب دولت پهلوی در گذشته به آمریکا، سیاست‌های آمریکایی هیچگاه با ایران دوستانه نبوده است.


خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: