کد خبر: ۲۵۲۰۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۱ - ۰۶ آبان ۱۳۹۹
مدیرکل کار استان هرمزگان از تصمیم جدیدی خبر داده است که براساس آن کارفرمایان در صورت جذب نیروی کار شغل اولی می‌توانند برای مدت یک سال معادل ۳۰ دستمزد را از محل یارانه دولت پرداخت کنند.
قلم‌نیوز:نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان به میزبانی صندوق بازنشستگی در خانه مهر بازنشستگان برگزار شد.

«هادی ابراهیمی» مدیرکل کار استان هرمزگان گفت: در صورت جذب نیروی کار شغل اولی توسط کارفرما، ۳۰ درصد مبلغ دستمزد نیروی کار به صورت یارانه از طرف دولت به مدت یک سال به وی پرداخت می‌شود.

وی در خصوص شرایط نیروی کار اظهارکرد: سن جویندگان کار نباید از ۳۷ سال بیشتر باشد اما برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار شرط سنی تا سقف ۴۵ سال است.

ابراهیمی از مدیران دستگاه‌های زیرمجموعه خواست این ظرفیت را برای مجموعه تحت پوشش خود اطلاع‌رسانی کنند تا کارفرمایان بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند.

وی الگوی توسعه مشاغل خانگی که با مشارکت جهاد دانشگاهی در حال انجام است را از طرحهایی ذکر کرد که در راستای ایجاد اشتغال پایدار توسط وزارتخانه انجام شده و دستگاه‌ها از ظرفیت‌های مثبت این طرح برای بهبود وضعیت اشتغال استان می‌توانند بهره ببرند.

ابراهیمی در ادامه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به منظور پیشگیری از شیوع کرونا در محیط‌های کاری تاکید و اضافه کرد: هر دستگاهی یک نفر را به عنوان ناظر بر اجرای رعایت موازین بهداشتی انتخاب نماید و همچنین مجموعه‌های تحت پوشش خود را نیز ملزم به رعایت موارد بهداشتی کنند.

در پایان این نشست، تفاهم نامه همکاری به منظور بهبود محیط کسب و کار، اشتغال، نظام عادلانه پرداخت و رفع تبعیض، توانمندسازی محرومان با اولویت زنان سرپرست خانوار و پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی بین اداره کل تعاون و کار، اداره کل فنی و حرفه‌ای و صندوق بیمه روستائیان و عشایر استان به امضاء رسید.


خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: