کد خبر: ۲۴۹۸۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۲ - ۲۹ مهر ۱۳۹۹
امکان دارد شجاع خلیل‌زاده امروز قراردادش را با باشگاه پرسپولیس دوباره منعقد کند؛ این بار با رقم‌های بهتر، آپشن‌های بیشتر و البته شرایط جذاب‌تر.
قلم‌نیوز:او روز ۱۷ مهرماه و قبل از ترک تهران همراه تیم ملی به قصد بازی مقابل ازبکستان، به سازمان لیگ رفت و فسخ قرارداد خود را دریافت کرد. اتفاقی که پرسپولیسی‌ها حدود یک هفته بعد متوجه شدند و آشوبی در موردش به پا شد. هیچ‌کس تصور نمی‌کرد شجاع که آن همه از تعصبش به پرسپولیس دم می‌زد، با دریافت اولین پیشنهاد «عالی»، این تیم و عشق و تعصبی که داشت را کنار زده و به جای انتخاب بهترین حالت ممکن برای جدایی، به صورت یک‌طرفه فسخ قرارداد بگیرد. کاری که پیش از او، مهدی ترابی انجام داد و پروژه لژیونر شدن خود را به طور کامل جلو برد.

شجاع پیشنهاد خوب خارجی داشت و بالطبع دلش هوایی شد تا طعم لژیونر شدن را بچشد، ولی هواداران پرسپولیس از هر بازیکنی عبور کنند، جدایی مدافع میانی تیم‌شان که به تازگی هم ملی‌پوش شده را برنمی‌تابند. اتفاقاً آن شلوغی و تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی و سپس دفتر باشگاه هم به خاطر شایعه جدایی این بازیکن بود. برخی فکر می‌کردند شجاع هنوز قرارداد دارد غافل از آنکه بازیکن خوب سرخ‌ها، فسخ گرفته و جدا شده بود.

همان زمان، مسئولان باشگاه پرسپولیس با دلیل و منطق اثبات کردند که کار شجاع قانونی نیست و فسخ قرارداد او می‌تواند برایش دردسر‌هایی به دنبال داشته باشد. از سوی دیگر، فشار هواداران به باشگاه و همچنین دخالت به موقع برخی پیشکسوتان به خصوص علی کریمی زمینه‌ساز آن شد تا شجاع راه بازگشت را در پیش بگیرد. بعد هم بیانیه باشگاه در حمایت از این بازیکن و سپس خبر‌های شیرین از تمدید قرارداد و ماندن شجاع در پرسپولیس. البته قبل از همه این اتفاقات، کریم باقری، یحیی گل‌محمدی، افشین پیروانی، داود فنایی و حمید مطهری اعضای کادر فنی و سرپرستی پرسپولیس اعلام کرده بودند شجاع هیج جا نمی‌رود و در پرسپولیس ماندنی است!

حالا او باید قرارداد جدیدی به امضا برساند و به نوعی، دوباره پرسپولیسی شود، زیرا بعد از فسخ قرارداد، شجاع دیگر بازیکن پرسپولیس نیست و تنها به شرطی می‌تواند بازگردد که دوباره قرارداد ببندد و این قرارداد را رسمیت ببخشد. در غیر این صورت، راه خلیل‌زاده و پرسپولیس جدا می‌شد هر چند خبر‌ها حاکی است این اتفاق امروز رخ می‌دهد و شجاع قطعاً پرسپولیسی می‌ماند، چون به طور کلی قید لژیونر شدن را زده و نمی‌خواهد تیمش را در چنین روز‌هایی تنها بگذارد.

بعد از آنکه خبر رسید شجاع با مدیران باشگاه پرسپولیس به توافق نهایی برای ماندن دست یافته، شایعات از چپ و راست شروع شد. این بار مسائل جدیدی اتفاق افتاد و گفتند فسخ قرارداد یک‌طرفه، تبعات جبران‌ناپذیری برای شجاع دارد، زیرا ممکن است این بازیکن، فینال لیگ قهرمانان آسیا را از دست بدهد و نتواند همراه سرخپوشان در آخرین گام بازی‌ها حضور داشته باشد. دلیل این امر نیز فسخ قرارداد قطعی با پرسپولیس بود. این موضوع، ترس طرفداران پرسپولیس را چندبرابر کرد آن هم در شرایطی که از تیم جدید، وحید امیری، احسان پهلوان و عیسی آل‌کثیر در روز فینال محروم هستند و قطعاً به بازی با نماینده شرق نمی‌رسند و از سوی دیگر، هنوز سایه جدایی بشار رسن بر سر باشگاه سنگینی می‌کند.

یکی از مسئولان باشگاه در این مورد به خبرنگار ما گفت: «این اتفاق رخ نمی‌دهد که نگرانی داشته باشیم، زیرا شجاع بازیکن ماست و قراردادش به‌روزرسانی می‌شود. با او قرارداد جدیدی به امضا می‌رسانیم و اصلاً بحث جدایی‌اش مطرح نیست. یکسری مسائل در این میان به وجود آمد، ولی حل شدنی است و حالا هم نباید آن را جدی تلقی کنیم. با این حال، ما بیکار نیستیم و نمی‌خواهیم کوچک‌ترین ریسکی داشته باشیم به همین خاطر، بعد از آنکه قرارداد شجاع تمدید شد، بار دیگر از همه ارگان‌ها و کمیته‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا استعلام می‌گیریم. در این مورد اجازه نمی‌دهیم آب در دل هواداران تکان بخورد.»

این تجربه تلخ، در همین مرحله‌ای که گذشت برای استقلال تکرار شد. آن‌ها داریوش شجاعیان را در لیست خود می‌دیدند، اما نتوانستند از این بازیکن استفاده کنند، زیرا کمیته اجرایی لیگ قهرمانان اعتقاد داشت قبلاً قرارداد داریوش با استقلال فسخ شده بود و از این رو، باید قرارداد جدیدی می‌بست و به لیگ قهرمانان برمی‌گشت نه اینکه با همان قرارداد قبلی، حضورش را در لیگ قهرمانان قطعی کند. حالا مدیران باشگاه پرسپولیس می‌گویند این وضعیت برای خلیل‌زاده کاملاً متفاوت است و آن‌ها مشغول مدیریت این اتفاق هستند به خصوص حالا که نام خلیل‌زاده در تمام این مدت در لیست آسیایی پرسپولیس بوده و از آن لیست، خارج نشده است.

 

 

منبع: خبرورزشی

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: