کد خبر: ۲۴۸۷۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۱ - ۲۷ مهر ۱۳۹۹
محسن هاشمی پیش از آغاز دویست و چهلمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: زنجیره کرونا دو هفته است و پیشنهاد می‌کنم اکنون که آقای زالی درخواست یک هفته تعطیلی را ارائه کرده‌اند آن را به دو هفته افزایش دهند.
قلم‌نیوز:وی در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص وضعیت حمل و نقل عمومی پایتخت گفت: مشکل اصلی این است که وقتی موضوع را اعلام می‌کنیم و مشکل حمل و نقل را بیان می‌کنیم، متاسفانه گروه‌های سیاسی، روزنامه‌ها و سایت‌های خبری به جای ارائه راه حل برای مشکل، بیشتر جهت تخریب به موضوع نگاه می‌کنند.

هاشمی ادامه داد: برای مثال اظهارات اخیر من در خصوص حمل و نقل عمومی با تیتر‌هایی نظیر «بی عرضگی شورا و شهرداری» و «اختلاف دولت و شهرداری» مطرح شد که این نوع نگاه موجب رفع مشکل نمی‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: واقعیت این است که این کشور دچار مشکل نقدینگی و تورم است و دولت مشکل تأمین بودجه دارد و هنوز در تولید تجهیزات واگن و اتوبوس خودکفا نشده ایم.

هاشمی ادامه داد: باید ۳۰ تا ۵۰ درصد واگن و اتوبوس را از خارج تامین کنیم و در این شرایط دچار تحریم و قیمت بالای ارز هستیم که مشکلاتی را برای دولت ایجاد کرده است.


رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: به جای فرافکنی و تبدیل معضلات صنفی شهر به رقابت انتخاباتی و سیاسی باید به فکر راه حل برای مشکلات باشیم.

هاشمی در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص اینکه آیا با افزایش ۲۵ درصدی کرایه‌ها موافق است یا خیر؟ گفت: لایحه افزایش نرخ باید در شورای شهر تصویب و سپس اعلام شود.

منبع: ایرنا
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: