کد خبر: ۲۴۷۳۶
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۱ - ۲۱ مهر ۱۳۹۹
همه باید ماسک بزنند حتی کسانی که قبلا کرونا گرفته‌اند
عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا، وضعیت بیماری کرونا در تهران را بسیار نگران‌کننده خواند و گفت: در هفت یا هشت ماه اخیر با این وضعیت مواجه نشده بودیم. ادامه این روند می‌تواند آمار بستری‌ها و مرگ و میرها را به طوری چشمگیر افزایش دهد.
قلم‌نیوز:مسعود مردانی متخصص بیماری‌های عفونی و عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: وضعیت فعلی شیوع کرونا سبب شده که ظرفیت برخی از بیمارستان‌های تهران تقریبا تکمیل شود و بیمارستان‌ها به سختی امکان پذیرش بیمار جدید را دارند.

وی تاکید کرد: معاونت درمان وزارت بهداشت طی بخشنامه ای پذیرش بیماران غیر اورژانسی را تا اطلاع ثانوی در شهر تهران ممنوع کرده تا ظرفیت پذیرش افزایش یابد و شرایط خدمات‌دهی بهتر به بیماران کرونایی فراهم شود.

مردانی گفت: با رعایت نکردن توصیه های بهداشتی تاکنون خیلی از خانواده ها با از دست دادن عزیزان خود عزادار شده‌اند و با ادامه این روند متاسفانه ممکن است خانواده‌های بیشتری، عزیزان خود را از دست دهند.

عضو کمیته علمی ستادملی مقابله با کرونا تاکید کرد: همه ما وظیفه داریم همچنان توصیه‌های بهداشتی را به دقت کامل رعایت کنیم تا بتوان این بیماری را پیشگیری و کنترل کرد. در حال حاضر شستن دست با آب و صابون، زدن ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی، حضور نیافتن در مکان های شلوغ و پرتردد و نرفتن به سفر مهم‌ترین اقدامات برای کنترل این بیماری هستند.

مردانی در ادامه به طرح ماسک اجباری از منزل تا منزل که اجرای آن در تهران از روز گذشته ۲۰ مهر آغاز شده است، اشاره کرد و گفت: امیدواریم با اجرای کامل این طرح در تهران شاهد استفاده همگان از ماسک و کنترل کرونا باشیم.

متخصص بیماری عفونی ادامه داد: کرونا برای ابتلای دیگران از هیچ قاعده و قانونی تبعیت نمی‌کند و همه افراد اعم از پیر و کودک و زن و مرد در معرض ابتلا به این بیماری هستند.

وی افزود: در ابتدای شیوع بیماری تصور می شد که کودکان مبتلا به این بیماری نمی شوند، اما الان تعداد زیادی از آنان در بیمارستان‌های کودکان از جمله مرکز طبی کودکان تهران بستری هستند و این موضوع نشان می هد که هیچ‌کس در امان نیست و همه باید مراقب خود باشم.

مردانی گفت: هرکس آنتی‌بادی محافظت‌کننده علیه کرونا را نداشته باشد، در معرض ابتلا به این بیماری است. بنابراین از مردم حتی کسانی که قبلا مبتلا به بیماری شده‌اند، تقاضا می‌کنیم با رعایت توصیه‌های بهداشتی مراقب خود و دیگران باشند تا دچار عوارض این ویروس نشوند.

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: