کد خبر: ۲۴۴۷۵
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۳ - ۱۴ مهر ۱۳۹۹
معاون سیاسی، امنیتی استانداری کرمانشاه با تاکید بر اینکه اربعین امسال ایران هیچ برنامه‌ای برای اعزام زوار به عراق ندارد، از زوار خواست به مرزها نیایند.
قلم‌نیوز:حسین خوش اقبال در جلسه امروز (14 مهر) کمیته امنیتی انتظامی ستاد اربعین استان کرمانشاه با اشاره به نزدیکی اربعین حسینی گفت: امسال تصمیم گیری در خصوص راهپیمایی اربعین و سایر برنامه های این ایام به ستاد ملی کرونا واگذار شده و این ستاد هم تاکنون هرگونه راهپیمایی و تجمع را در اربعین امسال ممنوع کرده است.

خوش اقبال تصریح کرد: امسال ایران هیچ برنامه ای برای حضور در راهپیمایی اربعین ندارد و حتی 1500 نفر ظرفیتی هم که کشور عراق قرار بود از طریق هوایی از ایران پذیرش داشته باشد با مخالفت ستاد ملی کرونا لغو شده و هیچ زائری به عراق اعزام نمی شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه تمام مرزهای کشور برای تردد زوار به عراق بسته است، گفت: مرز خسروی در استان کرمانشاه هم مانند سایر مرزها برای تردد زوار بسته است و اجازه خروج از این مرز به هیچ زائری داده نمی شود، بنابراین از زوار می خواهیم به مرزهای استان نیایند.

وی افزود: همچنین از مردم می خواهیم حتما اخبار اربعین را از رسانه های رسمی پیگیری کرده و به شایعات در این باره توجه نکنند و بدانند امسال هیچ زائری به عراق اعزام نمی شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه تاکید کرد: تمام این محدودیت ها برای حفظ سلامت خود مردم است و از مردم می خواهیم همراهی کرده تا از موج سوم کرونا که بسیار شدید هم هست، با کمترین هزینه عبور کنیم.

وی افزود: امسال کرونا ما را از زیارت امام حسین(ع) محروم کرد و قطعا این شرایط برای خود ما هم سخت است و از زوار می خواهیم به مرزها نیایند و این شرایط را سخت‌تر نکنند.

خوش اقبال تصریح کرد: امسال همه باید به فرمایش مقام معظم رهبری دعا کنیم که هرچه سریعتر این بیماری برطرف شده تا بتوانیم اربعین سال آینده را با شکوه هرچه بیشتر برگزار کنیم.

کرونا 561 خانوار کرمانشاهی را داغدار کرده است

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه همچنین با اشاره به وضعیت نامطلوب کرونا در کشور و استان گفت: در حال حاضر کل کشور در وضعیت قرمز کرونا است و شرایط در استان هم خوب نیست و آمار مبتلایان و فوتی های کرونا سیر صعودی دارد.

وی از جان باختن 15 بیمار کرونایی تنها در  24 ساعت گذشته در استان خبر داد و افزود: این آمار حقیقتا نگران کننده است و زنگ هشداری برای مردم استان محسوب می شود.

این مسئول افزود: کرونا از ابتدای شیوع خود در استان تاکنون 651 نفر را به کام مرگ کشانده و 651 خانوار را دغدار کرده که آمار قابل تامل و نگران کننده است.

خوش اقبال تصریح کرد: هم اکنون 527 نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند و با کرونا دست و پنجه نرم می کنند و اگر این روند ادامه داشته باشند ظرفیت بیمارستان های استان به زودی پُر خواهد شد.

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: