کد خبر: ۲۳۶۳۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۱ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۹
رئیس اتحادیه فروشندگان صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران گفت: تقاضای تلفن همراه در بازار افزایش یافته و حجم فعلی واردات کفاف نیاز بازار را نمی‌دهد که همین موضوع قیمت‌ها را افزایش داده است.
قلم‌نیوز: ابراهیم درستی درباره نوسان قیمت‌ها در بازار اظهار کرد: قیمت انواع تلفن همراه در بازار به دلیل افزایش تقاضا و ممنوعیت در برخی واردات‌ها افزایش یافته است. در حال حاضر تقاضای انواع تلفن همراه، تبلت و لپ‌تاپ به دلیل شروع سال تحصیلی و برگزاری کلاس‌ها به صورت مجازی افزایش یافته و وضعیت عرضه در بازار نمی‌تواند پاسخ این حجم از تقاضا را بدهد.

رئیس اتحادیه فروشندگان صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران بیان کرد: علاوه بر مدارس و دانشگاه ها، برخی جلسات به صورت مجازی برگزار می‌شود همچنین برخی کارکنان ادارات امور خود را به صورت دور کاری انجام می‌دهند که این مسئله نیز به افزایش تقاضا در بازار دامن زده است.

درستی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب درباره واردات تلفن همراه آمریکایی ادامه داد: مقام معظم رهبری دستور دادند تا جهت جلوگیری از خروج بی رویه ارز، تلفن همراه با برند آمریکایی وارد کشور نشود که حتما باید از سوی نهادهای مربوط پیگیری و اجرایی شود. با جلوگیری از واردات تلفن همراه آمریکایی عرضه این محصول به بازارهای کشور کاهش پیدا می‌کند که برای جلوگیری از این رویداد باید واردات را از سوی بازار کشورهای دیگر تقویت کرد.

نماینده وزارت صمت در اتاق اصناف کشور با ذکر دلایل افزایش قیمت تلفن همراه در بازار افزود: یکی از دلایل افزایش قیمت موبایل نوسان نرخ دلار است که این موضوع قابل پیگیری و حل نیست، دلیل دیگر افزایش تقاضا نسبت به عرضه است که دولت باید با تمهیدات جدید این مشکل را بر طرف کند.

درستی در پایان مطرح کرد: از راهکار بسیار موثری که می‌تواند بازار تلفن همراه و قیمت‌ها را کنترل کند، ارائه فاکتور ثبت سفارش و خرید موبایل از کشورهای مبدا توسط انجمن واردکنندگان به دولت است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: