کد خبر: ۲۲۳۵۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۲ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
آن دسته از مشتریانی که تحول خودرو آن ها در تیر، مرداد و شهریورماه است مشمول افزایش قیمت شده و خودرو خود را با بهایی بین ۲۲۰ الی ۲۴۵ میلیون تومان دریافت خواهند کرد.
قلم‌نیوز: باتوجه به اخبار موجود و طبق صحبت‌های معاون بازاریابی و فروش محصولات ایکو (IKCO)، قرار است تا دعوتنامه اولین سری از دناپلاس اتوماتیک صادر شود.

طبق گفته بابک رحمانی تمامی تعهدات فروردین، اردیبهشت و همچنین خردادماه، این خودرو با قیمتی کمتر از ۱۷۸ میلیون تومان برای مشتریان تحویل خواهد شد. اما آن دسته از مشتریانی که تحول خودرو آن ها در تیر، مرداد و شهریورماه است مشمول افزایش قیمت شده و خودرو خود را با بهایی بین ۲۲۰ الی ۲۴۵ میلیون تومان دریافت خواهند کرد. البته این خودروساز اعلام کرده است که ملاک تحویل خودرو، تیپ L۲ خواهد بود.

ایران‌خودرو اعلام کرده است که در صورت تکمیل وجه، خودرو کمتر از ۱۵ روز به مرحله فاکتور رسیده و تحویل مشتریان خواهد شد.
 
دنا پلاس اتومات چه مشخصاتی دارد؟

دنا پلاس از لحاظ مشخصات فنی مانند دنا است. این دو خودرو از موتور EF۷ بهره می‌برند. این موتور حجم ۱۶۴۶ سی سی (۱۷۰۰ سی سی اسمی)، ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ دارد. حداکثر قدرت خروجی موتور دنا پلاس ۱۱۵ اسب بخار است که در ۶۰۰۰ دور در دقیقه به دست می‌آید.

استاندارد آلایندگی دنا پلاس یورو ۴ است. دنا پلاس اتوماتیک با شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در ۱۲/۰۳ ثانیه، تا نهایت سرعت ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت می‌پیماید. مصرف سوخت ترکیبی دنا پلاس ۸.۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر اعلام شده است.

لازم به تاکید است که براساس مشخصات این پیشرانه، انتخاب یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک لازم به نظر می‌رسد و برگزیدن نسخه چهار سرعته توسط ایران خودرو که ساختاری قدیمی دارد نمی‌تواند چندان مناسب شرایط روز بازار خودرو کشور و منطقه (با نگاه به اهداف صادراتی) باشد.

شنیده‌ها حاکی از آن است که دنا پلاس اتوماتیک از امکانات رفاهی بیشتری نسبت به نسخه‌های دنده‌ای برخوردار بوده، ازجمله آن‌ها می‌توان به استارت دکمه ای، ورود بدون کلید، فرمان کمکی برقی و حالت رانندگی اسپرت و برفی اشاره کرد. همچنین با توجه به تست‌های انجام شده در خصوص سیستم‌های ایمنی نظیر ESP و TCS، احتمال می‌رود این خودرو ملی به زودی دارای طیف وسیع تری از امکانات رفاهی و ایمنی شود.

منبع: ایران جیب
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: