کد خبر: ۲۰۶۵۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۷ - ۰۵ تير ۱۳۹۹
تحریم ۵ کاپیتان کشتی‌های ایرانی حامل بنزین به ونزوئلا
وزیر خزانه‌داری آمریکا مدعی شد که هرآن کس از دور زدن تحریم‌های آمریکا توسط ایران حمایت کند، هدف تحریم‌های آتی واشنگتن قرار خواهد گرفت.
 قلم‌نیوز: استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا در پی تحریم ۵ کاپیتان کشتی‌های ایرانی حامل بنزین به ونزوئلا در بیانیه‌ای گفت: وزارت خزانه‌داری هرآنکس که از ایران در دور زدن تحریم‌های آمریکا حمایت و رفتار‌های بی‌ثبات‌کننده آن‌ها در سراسر جهان را تقویت کند، هدف تحریم‌های وزارت خزانه‌داری قرار خواهد گرفت.

وی با غیرقابل قبول دانستن همکاری ایران و ونزوئلا گفت: دولت (آمریکا) از اختیارات خود برای ایجاد اختلال در این امر استفاده خواهد کرد.

مایک پمپئو نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: طبق این تحریم‌ها، اموال این کاپیتان‌ها بلوکه خواهد شد. حرفه و موفقیت از این تحریم‌ها رنج خواهند برد.

این در حالی است که سیدعباس موسوی بامداد روز پنجشنبه در توییتی نوشت: «اقدام عاجزانه آمریکا علیه اشخاص ایرانی - شبیه آنچه توسط وزیر امور خارجه پامپئو که بعنوان وزیر نفرت هم شناخته می‌شود اعلام شد - تنها نشانگر شکست سخت آن چیزی است که "فشار حداکثری" خوانده می‌شود. به‌رغم فشار آمریکا، ایران و ونزوئلا در مقابله با تحریم‌های غیرقانونی آمریکا ثابت‌قدم هستند.»
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: