کد خبر: ۷۷۱۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۱ - ۱۴ اسفند ۱۳۹۵
جهانگیری:
معاون اول رییس جمهور به منظور افتتاح و بازدید از چند طرح مهم صنعتی و عمرانی، دقایقی پیش وارد استان کهگیلویه و بویراحمد شد.
اسحاق جهانگیری در سفری یک روزه به استان کهگیلویه و بویراحمد، در بدو ورود به فرودگاه یاسوج از سوی استاندار و جمعی از مقامات استانی مورد استقبال قرار گرفت.

معاون اول رییس جمهور قرار است کارخانه سیمان مارگون را افتتاح و سپس قطعه دوم محور پاتاوه به دهدشت را مورد بهره برداری قرار دهد.
معاون اول رییس جمهور همچنین از شرکت طبیعت زنده سینره بازدید و پس از آن در جلسه شورای اداری استان در جمع مدیران استانی و فعالان اقتصادی سخنرانی خواهد کرد.

وزیر صنعت،معدن و تجارت و معاون علمی و فناوری رییس جمهور در این سفر همراه معاون اول رییس جمهور هستند.

معاون اول رییس جمهور همچنین در بدو ورود به فرودگاه یاسوج در گفتگو با خبرنگاران هدف از سفر خود به استان کهگیلویه و بویراحمد را افتتاح و بازدید از چند طرح صنعتی و پروژه مهم عنوان کرد و گفت: یکی از طرح هایی که در این سفر به بهره برداری خواهد رسید کارخانه سیمان مارگون است که مدت زمان زیادی برای تکمیل آن سپری شده است.

جهانگیری استان کهگیلویه و بویراحمد را از استان های مهم کشور برشمرد و اظهار داشت: این استان از جهات مختلف دارای اهمیت است و از نظر نفت و گاز، دومین استان تولید کننده کشور محسوب می شود که نقش مهمی در تامین نیازهای کشور ایفا می کند.
وی همچنین با اشاره به منابع آب فراوان در استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: این استان در بخش کشاورزی نیز دارای ظرفیت های فراوان است و از نظر گردشگری نیز می تواند یکی از استان های موفق باشد.

معاون اول رییس جمهور همجواری استان کهگیلویه و بویراحمد با استان های مهم صنعتی نظیر اصفهان، فارس، خوزستان و بوشهر را از جمله فرصت های مهم این استان دانست و گفت: این همجواری فرصت مناسبی برای توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد است.

جهانگیری اظهار امیدواری کرد در این سفر موانع و مشکلات استان مورد بررسی و برای حل آنها چاره اندیشی شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود سیاست های اقتصاد مقاومتی را از مهمترین برنامه های کشور در مقطع فعلی توصیف کرد و گفت: در سال جاری ۱۲۰ برنامه بعنوان اولویت های سال ۹۵ تدوین شد که اکثر این برنامه ها از پیشرفت خوبی برخوردار بوده اند.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به دستاوردهای دولت در بخش های کشاورزی و نفت و گاز تصریح کرد: گام مهمی در جهت توسعه بخش کشاورزی و تامین امنیت غذایی کشور برداشته شده و در بخش نفت و گاز نیز دستاوردهای خوبی بخصوص در میادین مشترک پارس جنوبی و میدان نفتی مشترک غرب کارون داشته ایم.

جهانگیری یکی دیگر از برنامه های اقتصاد مقاومتی در سال جاری را راه اندازی ۷۵۰۰ واحد تولیدی راکد و نیمه فعال عنوان کرد و اظهار داشت: با برنامه ریزی دولت در سال جاری بیش از ۲۲ هزار واحد تولیدی از همین محل توانسته اند از منابع بانکی استفاده کنند و بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات به آنان داده شده است.

وی همچنین با اشاره به تکمیل بیش از ۵ هزار واحد تولیدی که بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشتند گفت: از نظر صادرات غیرنفتی نیز در سال جاری رشد ۳۳ درصدی داشته ایم و رشد ارزشی نیز وجود داشته که البته کمتر از رشد وزنی بوده است.

جهانگیری نتایج و دستاوردهای حاصل از اقتصاد مقاومتی در سال جاری را رضایت بخش و امیدوار کننده ارزیابی کرد و افزود: در ۹ ماهه نخست سال جاری رشد اقتصادی ۷.۲ درصد بوده است که این رشد اقتصادی بدون احتساب بخش نفت، ۵ درصد است که امیدوارم در سال ۹۶ نیز شاهد استمرار رشد اقتصادی باشیم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: