کد خبر: ۴۵۲۷
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۴ - ۰۶ تير ۱۳۹۵
معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه پاسداران، دریافت حقوق‌های نامتعارف از سوی مقامات ارشد این ارگان نظامی را تکذیب کرد.
این روزها موضوع فیش‌های حقوقی و پرداخت‌های دستگاه‌ها و نهادها، تبدیل به بحث نخست مردم در فضای حقیقی و مجازی شده است. اما درعین‌حال در این بحث‌ها شایعاتی هم مطرح می‌شود؛ ازجمله اینکه روز گذشته متنی در فضای مجازی دست به دست می‌شد که در آن حرف از پرداخت‌های نامتعارف بود؛ طبق ادعای مطرح‌شده در این متن، دریافت‌کننده این ارقام از مقامات ارشد سپاه پاسداران هستند.

سردار «رمضان شریف» مسئول روابط عمومی سپاه در گفت‌وگو با «شرق»، این ارقام را تکذیب کرد و غیرواقعی دانست.

او که نامش در فهرست شایعات بود، با شنیدن رقم ادعایی دریافتی درباره خودش، گفت: «اگر معذوریت‌های حفاظتی نبود، حتماً فیش حقوقی خودم را منتشر می‌کردم تا رقم واقعی را ببینید».

سردار شریف در ادامه گفت: «سپاه همواره با حساسیت نسبت به افزایش حقوق کارکنان خود تصمیم‌گیری می‌کند».

او درباره پرداخت‌های سپاه به ذکر خاطره‌ای از زمان انتصاب سردار جعفری به فرماندهی کل سپاه پرداخت: «چندین سال قبل که سردار جعفری فرمانده کل سپاه شدند، بحث تجدید نظر در پرداخت‌ها و حقوق‌ها مطرح بود که ایشان در جمع دو هزار و ٥٠٠ نفری از فرماندهان سپاه گفتند از زیباترین جلوه‌های سپاه این بوده که فرماندهان و افسران و کارکنان حقوقی نزدیک به هم می‌گرفتند و به‌هیچ‌وجه قانع نمی‌شویم که حقوق رده‌های بالا نسبت به رده‌های پایین‌تر افزایش یابد».

سردار شریف همچنین دریافت‌های کارکنان سپاه را نسبت به سایر نیروهای مسلح از جمله «ناجا»، «ارتش» و «وزارت دفاع» کمتر اعلام کرد. به گفته او «این امر با اراده خود فرماندهان سپاه است».

مسئول روابط عمومی سپاه ادامه داد: «البته به صورت طبیعی سنوات و جایگاه افراد در درصد افزایش حقوق، نقش دارد که این درصدها هم کم است».

انتشار فیش‌های حقوقی برخی مدیران چندماهی می‌شود که به محل انتقاد و بعضا تخریب دولت تبدیل شده است. با وجود این، «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری در دستوری به «اسحاق جهانگیری» معاون اول خود، خواستار پیگیری و برخورد با متخلفان در این موضوع شد. جهانگیری هم در سخنرانی‌های مختلف خود، از برخورد جدی با مسأله حقوق‎های نامتعارف صحبت کرده است.

سردار شریف مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران، همچنین درباره فیش‌های حقوقی اخیر برخی مدیران که در رسانه‌ها منتشر و به آن پرداخته شده، گفت: «در شرایطی که مردم با مشکلات اقتصادی روبه‌رو هستند، از این فضاسازی‌ها درباره فیش‌های حقوقی این‌طور حس می‌شود که این موضوع به دعواهای سیاسی کشیده است».

او ادامه داد: «فارغ از اینکه در این دولت بوده یا دولت دیگر، می‌توان گفت این موضوع برای لطمه‌زدن به اعتبار نظام بوده. همان‌طورکه مقام معظم رهبری گفتند، موضوع فیش‌های حقوقی تهاجم به ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب است».

مسئول روابط عمومی سپاه با بیان اینکه «به نظر می‌رسد در این موضوع طرفین بیش از اندازه به آن می‌پردازند»، گفت: «البته با کسانی که تخلف کرده‌اند باید برخورد و پول‌ها به بیت‌المال بازگردانده شود اما با این قضیه فیش‌ها می‌خواهند اعتماد مردم به نظام را از بین ببرند».

او افزود: «مطمئن باشید ما به‌عنوان پاسداران، صد درصد همراه کسانی هستیم که با پرداخت‌های نجومی مبارزه می‌کنند تا شاهد چنین اعداد و ارقامی نباشیم».

روحانی روز پنجشنبه در مراسم افطاری در جمع معاونان، وزیران، استانداران و رئیسان سازمان‌ها درباره فیش‌های حقوقی گفت: «اکثر مدیران ارشد دولت در مسیر درست، برای خدا و با حقوق متعارف، برای خدمت‌رسانی به دولت کار و تلاش می‌کنند. اما موارد غیرقابل‌قبولی نیز وجود دارد که قطعا برخورد خواهیم کرد».

او تأکید کرد: «اگر خطایی انجام شود، دولت در عذرخواهی لکنت‌ زبان نخواهد داشت؛ اما در‌عین‌حال متوقع نباشید که فسادهای گذشته را نیز برای مردم تبیین نکنیم».

رئیس‌جمهور در این بین اشاره‌ای هم به برخی برنامه‌های تخریب دولت کرده بود: «هر روز یک برنامه‌ریزی می‌شود که هم ذهن مردم تخریب و هم ما را از مسیر منحرف کند؛ اما اینها در پیشبرد هیچ‌یک از طرح‌هایشان موفق نبوده و نخواهند بود... وقتی نیت برای کارهای حزبی و جناحی شد، موفقیت نخواهند داشت و مهم‌تر آنکه ما نباید در این دام بیفتیم؛ البته باید جایی که لازم است پاسخ داد و چنانچه اشکالی وجود دارد، رفع شود».
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: