کد خبر: ۴۵۰۱۸
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۲
رئیس‌جمهور:

ان‌شاءالله شاهد انتخابات میان دوره‌ای با شکوه باشیم

رییس جمهور گفت: دشمن به دنبال آن است بر برخی امواج سوار شود و ناامنی‌هایی را در گوشه و کنار کشور ایجاد کند.

به گزارش قلم نیوز و به نقل از خبرگزاری مهر آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در نشست مشترک هیأت دولت و استانداران با اشاره به دوازدهمین دوره انتخابات مجلس گفت: در دور اول انتخابات شاهد تحقق ۴ مؤلفه بودیم که رهبری انقلاب بر آن تاکید کردند یعنی امنیت سلامت رقابت و مشارکت در انتخابات.

وی افزود: در دور اول شاهد انتخاباتی بودیم که کاملاً رقابتی بود. دارای امنیت بود و در عین حال سالم و مشارکتی برگزار شد که جا دارد از همه دست‌اندرکاران مرحله اول انتخابات تشکر کنیم و ان شاءالله برای مرحله دوم نیز شاهد برگزاری انتخابات باشکوهی باشیم.

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت موضوع امنیت در کشور تاکید کرد: در خصوص مساله امنیت باید از همه حافظان امنیت کشور تشکر کنم و تاکید کنم که دشمن به دنبال آن است بر برخی امواج سوار شود و ناامنی‌هایی را در گوشه و کنار کشور ایجاد کند.

آیت الله رئیسی در خصوص موضوع شعار سال نیز عنوان کرد: در خصوص مساله شعار سال و جهش تولید باید تاکید کنم که همه بخش‌ها لازم است برنامه داشته باشند. بخش‌های صنعت، معدن، کشاورزی، مسکن، شرکت‌های دانش بنیان، خدمات، انرژی و … باید اینگونه باشند و هیچ بخشی از کشور نباید در سال جهش تولید بدون برنامه باشد و این برنامه هم باید به صورت کلان و هم به صورت اقلیمی و استانی باشد.

وی ادامه داد: هر کارخانه و کارگاهی باید صاحب برنامه باشد. کارگاه‌های کوچک و کارخانه‌های بزرگ در حوزه کاری مختلف باید برنامه در سال جهش تولید داشته باشند و مشخص باشد در این سال جدید چه اقدامات و الزاماتی را از جمله در بحث‌های مالی دارند، ضمن آنکه لازم است بانک‌ها نیز به آنها کمک کنند زیرا آنها نقش بسیار مهمی در این زمینه دارند.

آیت الله رییسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع رفع موانع تولید گفت: لازم است رفع موانع تولید صورت گیرد و یکی از کارهای مهم برای دادن نقش به مردم، رفع موانع تولید است که قانون آن را هم داریم.

وی خصوص تعاونی‌ها عنوان کرد: نکته دیگر آن است که بخش تعاونی‌ها فعال شوند و در این زمینه باید از اتاق تعاون کمک گرفته شود زیرا می‌تواند در زمینه رشد تولید کمک بسیار زیادی داشته باشد و افزایش مشارکت مردم در فعال کردن تعاونی‌ها است.

رئیس قوه اجرایی گفت: در خصوص اقتصاد دریا که سیاست‌های آن ابلاغ شده است. اقتصاد گردشگری و اقتصاد در تجارت و دیگر بخش‌هایی که متولی اقتصاد هستند نیز باید در سال جدید ملاحظه کنند که چه برنامه‌هایی دارند و چه گام‌هایی را باید بردارند، به گونه‌ای که بخش‌های مختلف بدون فشار آمدن به مردم موجب رشد و تولید ثروت شوند.

وی ادامه داد: اینکه فقط به سازمان برنامه و بودجه بگوییم که پول بدهد مناسب نیست بلکه باید همه در این زمینه فعال باشند.

 

نظرات بینندگان