کد خبر: ۴۱۹۰
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۵ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۵
رسانه های محتلف از نیوزویک گرفته تا بی بی سی و اسوشیدپرس ودیلی میل و گاردین و عرب نیوز به این خبر پرداخته اند. حتی بخش خبری ای ام دی بی هم خبر محرومیت سوشا مکانی را منتشر کرده است.
تنها چند ساعت پس ازمحرومیت سوشا مکانی توسط کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ایران، رسانه های خارجی این خبر را به صورت گسترده ای منتشر کرده اند. 

 کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ایران روز گذشته دروازه بان ملی پوش پرسپولیس را به دلیل آنچه تاثیر گذاری برفرهنگ نامیده شده بود محروم کرد. 

حکم محرومیت این دروازه بان ملی پوش ازقول یکی ازاعضای کمیته اخلاق در سایت ورزش 3 منتشر شد و حالا ساعاتی بعد از انتشار این خبر ، رسانه های انگلیسی زبان خبر این محرومیت را در طیف گسترده ای بازتاب داده اند. 

رسانه های خارجی از جمله نیوزویک، بی بی سی، آسوشیتدپرس، دیلی میل، گاردین و عرب نیوز به این خبر پرداخته اند. حتی بخش خبری ای ام دی بی هم خبر محرومیت سوشا مکانی را منتشر کرده است. 

تیتر اکثر رسانه ها هم این طور است « محرومیت 6 ماهه دروازه بان ایرانی به خاطر پوشیدن شلوار باب اسفنجی»

بی بی سی : دروازه بان ایرانی سوشا مکانی برای پوشیدن شلوار باب اسفنجی محروم شد

در خبر منتشر شده توسط بی بی سی به محرومیت شش ماهه سوشا مکانی ، زندانی شدن او در اوین و حضورش در جام جهانی 2014 اشاره شده.بازتاب گسترده محرومیت مضحک سوشا در رسانه های انگلیسی زبان(+گزارش تصویری)


نیوزویک: فوتبالیست ایرانی به خاطر شلوارباب اسفنجی محروم شد

نیوزویک سراغ بازی کردن مکانی برای پرسپولیس و تیم ملی رفته است. محرومیت 6 ماهه را خبر داده و البته به قوانین پوشش برای مردان و زنان ایرانی پرداخته. نیوزویک نوشته که قوانین ایران استفاده از لباس های رنگ روشن و طرح دار را سبک زندگی غربی می داند . زندانی شدن سوشا به خاطر عکس های میهمانی دیگر قسمت خبر نیوزویک است .
بازتاب گسترده محرومیت مضحک سوشا در رسانه های انگلیسی زبان(+گزارش تصویری)


گاردین : فوتبالیست ایرانی به خاطر پوشیدن شلوار باب اسفنجی تعلیق شد

گاردین درتوضیح خبر سراغ اتفاقات کنفرانس مطبوعاتی ترانه علیدوستی و ماجرای عکس های منتشر شده رفته است. عکس هایی که با تتوی فمینیستی منتشر شد و بازتاب های بسیار گسترده ای داشت. در گزارش گاردین توضیحاتی کامل در مورد کاراکتر کارتون آمریکایی باب اسفنجی داده شده والبته به جوک های توییتری ایرانی در این مورد پرداخته. به حرفهای عضو کمیته اخلاق اشاره شده و همینطور به یادداشت عصر ایران در مورد کمیته اخلاق و شلوار زرد مکانی پرداخته و در پایان هم ماجرای زندانی شدن مکانی را توضیح داده است.بازتاب گسترده محرومیت مضحک سوشا در رسانه های انگلیسی زبان(+گزارش تصویری)


آی ام دی بی : فوتبالیست ایرانی به خاطر پوشیدن شلوار باب اسفنجی تعلیق شد

سایت خبری آی ام دی بی خبر را از سایت گاردین برداشته و به همان خبر هم لینک داده استبازتاب گسترده محرومیت مضحک سوشا در رسانه های انگلیسی زبان(+گزارش تصویری)


دیلی میل : دروازه بان ایرانی به خاطر شلوار باب اسفنجی محروم شد

دیلی میل از ای اف پی گزارش را نقل کرده است. گزارشی که علاوه بر محرومیت که نیمه ابتدایی گزارش است به شرایط ایران پرداخته . قوانین ایران در مورد پوشش ، در مورد میهمانی های مختلط ، باب اسفنجی ، عکس های منتشر شده از سوشا مکانی و زندانی شدن او هم قسمت دیگری ازگزارش است. گزارشی که در پایان بندی اش در مورد دستگیری دسته جمعی چند مرد و زن در میهمانی مختلط که چند روز پیش اتفاق افتاده نوشته شده و البته به فوت مهرداد اولادی و دلیل فوت اش که مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی بوده پرداخته است.


بازتاب گسترده محرومیت مضحک سوشا در رسانه های انگلیسی زبان(+گزارش تصویری)


عرب نیوز هم دقیقا خبر دیلی میل را کپی و نقل کرده.بازتاب گسترده محرومیت مضحک سوشا در رسانه های انگلیسی زبان(+گزارش تصویری)

sports illustrated : بازیکن ایرانی به خاطر پوشیدن شلوار زرد 6 ماه محروم شدبازتاب گسترده محرومیت مضحک سوشا در رسانه های انگلیسی زبان(+گزارش تصویری)

سی بی اس نیویورک / ای پی : ایران یک دورازه بان را به خاطر مسائل انضباطی از جمله پوشیدن شلوار باب اسفنجی محروم کرد

در خبر ای پی به محرومیت6 ماهه پرداخته و عکسی از شلوار منتشر کرده و نوشته که این شلوار به خاطر طرح اش به شلوارباب اسفنجی معروف شده. در این گزارش به سختگیری ها در مورد ورزشکاران و سلبریتی ها به خاطر پوشش و رفتارشان اشاره شده

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: