کد خبر: ۴۰۷۶۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۹ - ۲۴ اسفند ۱۴۰۱
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ورود سامانه بارشی از غرب کشور و بارش باران و رگبار و رعد و برق برخی استان‌ها خبر داد.

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز (۲۴ اسفندماه) با ورود سامانه بارشی از غرب کشور در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، همدان، زنجان، غرب چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال بوشهر بارش باران، گاهی رگبار و رعدوبرق در نواحی مستعد تگرگ و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. بیشینه شدت بارش در استان‌های خوزستان لرستان و ایلام انتظار می‌رود.  

وی افزود: امروز در بخش‌هایی از ارتفاعات و دامنه‌های البرز، سواحل دریای خزر، کرمان و سیستان و بلوچستان بارش پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد. 

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا پنجشنبه (۲۵ اسفند) در بخش‌هایی از شمال غرب، غرب و جنوب غرب سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان سامانه بارشی فعالیت خواهد داشت و در بخش‌هایی از مرکز، شرق و شمال شرق کشور بارش پراکنده انتظار می‌رود. 

وی ادامه داد: جمعه(۲۶ اسفند) در مناطقی از شمال غرب، سواحل شرقی دریای خزر و نوار شرقی کشور و شنبه(۲۷ اسفند) در ارتفاعات کرمان و سیستان و بلوچستان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. 

ضیاییان اضافه کرد: یکشنبه (۲۸ اسفند) با ورود سامانه بارشی دیگری در شمال غرب و غرب کشور بارش آغاز خواهد شد. 

وی ادامه داد: امروز در نواحی شرق و جنوب شرق و پنجشنبه در بخش‌هایی از شمال غرب، غرب، به‌تدریج مرکز، شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز در بعضی ساعات روز افزایش سرعت وزش باد و در مناطق مستعد گردوخاک انتظار می‌رود.  

ضیاییان تاکید کرد: امروز دریای خزر و دریای عمان مواج خواهند بود همچنین از بعد از ظهر پنجشنبه تا یکشنبه نیمه‌شرقی خلیج فارس، به‌تدریج تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شوند. 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا ( ۲۵ اسفند ) ابری و مه رقیق در بعضی ساعت‌ها رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد و روز  جمعه ( ۲۶ اسفند) کمی ابری تا نیمه‌ابری همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۴ و ۲۵ اسفند) بندرعباس با دمای ۳۲ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۱ و ۳ درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است. 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: