کد خبر: ۳۹۱۲۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۱ - ۰۹ مهر ۱۴۰۱
امروز نمایشگاه ایران نانو ۱۴۰۱ با حضور سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و وزیر جهاد کشاورزی آغاز به کار کرد و شرکت‌های تولید کننده در طی آن انتظار دارند صاحبان سرمایه با حضور در آن از محصولات فناورانه در راستای چالش‌های کشور استقبال کنند.

سیزدهمین نمایشگاه فناوری نانو (Iran nano 2022) از امروز شنبه، ۹ مهرماه آغاز کرده است و تا ۱۲ مهرماه، پذیرای همه علاقه‌مندان به فناوری در سالن‌های ۵، ۶ و ۴۴ (سالن خلیج فارس) است.

در این‌ نمایشگاه بالغ بر ۱۶۰ نهاد شامل شرکت‌های تولیدکننده محصولات نانو و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات تجاری‌سازی در حوزه‌های مختلفی چون نفت و انرژی، بهداشت و سلامت، آب و محیط زیست، کشاورزی و بسته‌بندی، خودرو، رنگ و پوشش، ساختمان، منسوجات و مواد پیشرفته حضور دارند و آخرین محصولات خود را عرضه می‌کنند.

شبکه تبادل فناوری در طول روزهای برگزاری نمایشگاه نیز حضور دارد.‌ این شبکه تاکنون بالغ بر ۳۰۰ پروژه موفق داشته است که فرآیند اجرایی آنها در یک تا دو سال اخیر انجام شده و توانسته است یک مشکل صنعتی را حل کند و پروژه خاتمه یافته است.

این شبکه حدود چهار هزار نیاز صنعتی را شناسایی کرده است و طی این برنامه به دنبال حل این مشکلات صنعتی از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان است و یا در مرحله یافتن شرکت‌هایی با قابلیت رفع نیازهای صنعتی و معرفی کردن این شرکت‌ها به بخش‌های صنعتی است.

در این دوره از نمایشگاه در غرفه شبکه تبادل فناوری، ۵۹ محصول عرضه شده که ۹ محصول آن قابلیت سرمایه‌گذاری دارند.

شبکه آزمایشگاه فناوری نانو بخش دیگری از این نمایشگاه است. این آزمایشگاه‌ها، مراکزی هستند که خدمات آنالیز و مشخصه‌یابی به پژوهشگران فناوری نانو ارائه می‌دهند و تعداد قابل توجهی از آنها در این نمایشگاه حضور دارند.

ساعت بازدید از این نمایشگاه از ۸ صبح تا ۱۵ اعلام شده و بازدید عموم از این نمایشگاه آزاد است.

مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور روح الله دهقانی فیروزآبادی، سرپرست جدید معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و سید جواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: