کد خبر: ۳۸۲۹۹
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۲

بوکسور تاریخساز ایران لژیونر شد؟

دانیال شه‌بخش برای عقد قرارداد با یک باشگاه خارجی در بوکس نیمه‌حرفه‌ای، به توافق اولیه رسیده است.

دانیال شه‌بخش بوکسور تاریخساز تیم ملی که موفق شد در مسابقات ۲۰۱۹ صربستان نخستین مدال جهانی تاریخ بوکس ایران را به دست آورد،‌ اکنون به بستن قرارداد با یک باشگاه خارجی در بوکس نیمه‌حرفه‌ای نزدیک شده است.

بوکسور المپین ایران که بارها از علاقه خود برای حضور در بوکس حرفه‌ای صحبت کرده بود، اکنون برای انجام ۴ بازی در بوکس نیمه‌حرفه‌ای با یک باشگاه خارجی به توافق رسیده است که اگر در بخش‌های جزئی قرارداد خود با طرف مقابل به توافق برسد، فعالیت خود را رسما در بوکس نیمه‌حرفه‌ای آغاز می‌کند.

در صورت قطعی شدن این قرارداد، دانیال شه‌بخش یک ماه بعد نخستین مبارزه خود را انجام خواهد داد تا نخستین قدم در مسیر ورود به بوکس حرفه‌ای را از این طریق بردارد.

طبق قوانین IBA (فدراسیون جهانی بوکس)، بوکسورهای فعال در سطح نیمه حرفه‌ای مشکلی برای حضور در مسابقات سطح آماتور (تیم‌های ملی) ندارند. به این ترتیب شه‌بخش تا زمانی که وارد بوکس سطح حرفه‌ای نشود، می‌تواند در کنار سطح نیمه حرفه‌ای برای تیم ملی ایران هم مبارزه کند.

در حال حاضر شه‌بخش و نهتانی (مربی پایه شه‌بخش) در امارات هستند و مذاکرات لازم را با طرف مقابل انجام می‌دهند. ملی‌پوش ایران به همراه چند بوکسور دیگر از کشورهای مختلف برای حضور در تست‌های نهایی باشگاه مذکور در دبی حضور دارند و با نظارت مربیان مکزیکی این باشگاه توانایی‌های خود را به نمایش می‌گذارند.

نظرات بینندگان