کد خبر: ۳۷۰۶۹
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۵ - ۰۶ تير ۱۴۰۱
رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: پیوست امنیتی و پلیس انتظامی مربوط به طراحی ساختمان‌های خاص همچون بانک‌هاست که نیاز به بررسی و مطالعه دارند.

مهدی چمران پیش از آغاز هفتادوسومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در خصوص پیوست ایمنی و اصلاح قانون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها گفت: برای صدور پایان کار ساختمانی و سخنان اخیر پلیس در این مورد من هم صحت و سقم این موضوع را نمی‌دانم و نمی‌دانم پلیس دقیقا چه چیزی مدنظرش است.

وی ادامه داد: مقررات ساختمانی معمولا از سوی شورای عالی شهرسازی و شوراهای شهر به تصویب می‌رسند و اعلام هر مورد اجرایی امکان‌پذیر نیست و باید روی این موضوع دقت و تدبیر کرد.

 رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: این موضوع نباید برای تمامی ساختمان‌ها باشد به نظر می‌رسد پیوست ایمنی و پلیس انتظامی مربوط به طراحی ساختمان‌هایی مانند بانک‌ها و ساختمان‌های خاص است که نیاز به بررسی و مطالعه دارد.

چمران در خصوص اصلاح قانون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها نیز گفت: چند ده هزار پرونده در کمیسیون ماده ۱۰۰ حل و فصل نشده باقی مانده و با جریمه هم قابل حل نیست. همچنین احکام تخریب نیز اجرایی نمی‌شود یا قابل تخریب نیستند و جرائم نقدی زودتر به نتیجه می‌رسند.

 رئیس شورای شهر تهران اضافه کرد: اصلاحاتی که مجلس شورای اسلامی در رابطه با قانون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها انجام داده خوش‌بین نیست و با وجود آنکه اصلاحات عمیق به وجود آمده نمی‌توان زیاد به آن دل بست زیرا به ضمانت اجرایی نیاز دارد. ماده ۱۰۰ نیاز به یک تغییر اساسی دارد و مهم‌ترین آن این است که علاوه بر صاحب ملک که تخلف کرده کسانی که اجازه تخلف داده‌اند و چشم‌شان را به تخلف بسته‌اند و متوجه تخلف نیز نشده‌اند جریمه شوند. در غیر این صورت این جرائم سال‌ها استخوان لای زخم می‌ماند.

به گزارش ایسنا، مهدی چمران همچنین در ابتدای هفتاد و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به پنجم تیرماه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر گفت: کشور ما در مبارزه با مواد مخدر جایگاه بالایی دارد و سالانه شاهد کشفیات بسیاری در داخل کشور هستیم. متأسفانه کشور ما در مسیر تجارت جهانی مواد مخدر است و استفاده از این مسیر تأثیرات نامطلوبی را بر کشور ما می‌گذارد که از جمله آن می‌توان اعتیاد تعداد زیادی از افراد را به مواد مخدر در کشور دید، لذا پدر و مادرها وظیفه بزرگی بر عهده دارند که از فرزندان خود مراقبت کنند تا در دامان اعتیاد گرفتار نشوند.

وی در ادامه به ششم تیرماه اشاره کرد و افزود: روز سوءقصد به جان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبرمان که خدا را شاکریم این نیت پلید دشمنان عملیاتی نشد و ما از وجود رهبر بزرگوارمان برخوردار هستیم. از خدا طول عمر ایشان را آرزومندیم. رهبری که در همه شرایط و دریای طوفانی منطقه کشتی جمهوری اسلامی ایران را با سلامت عبور داد و لطف الهی را شامل حال ملت ما کرد.

وی ادامه داد: روز هفتم تیرماه نیز سالروز شهادت دکتر بهشتی و آغاز هفته قوه قضاییه است که این روز را نیز تبریک می‌گوییم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: