کد خبر: ۳۰۰۳۲
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۹ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
علیرضا کتابدار در شیراز از روزنامه نگاری شهری می‌گوید
برگزیدگان نخستین دوره جشنواره ملی رسانه شهر مشخص شده و طی آیینی، معرفی می شوند. معاون سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اعلام این خبر گفت: برگزاری آیین پایانی جشنواره ملی رسانه شهر و برگزاری کارگاه آموزشی روزنامه نگاری شهری در حاشیه آن خبر داد.
به گزارش قلم نيوز فرزاد صدری با اشاره به «نقش گسترده رسانه در دنیای امروز و تأثرپذیریِ همه شئون حیات اجتماعی از آن» گفت: جشنواره ملی رسانه شهر بر همین مبنا پایه‌ریزی شد تا بتواند با استفاده ظرفیت روزنامه‌نگاران و دانش‌افزایی آنها در مسیر  مسئولیت‌پذیر کردن شهروندان مبتنی بر نقش آموزشی واطلاع‌رسانی رسانه ها، افزایش مشارکت مردم از طریق رسانه ها در مدیریت شهری، پویایی و زنده نگه داشتن حیات شهری از طریق اطلاع رسانی به‌موقعِ موضوعاتِ مبتلابه شهروندان، حل مشکلات زیست محیطی شهری، ترافیک و معظلات مربوط به تراکم جمعیت در شهرهای بزرگ و ... گامی علمی و تخصصی برداشته بردارد.
وی افزود: استقبال خوبی از جشنواره به عمل آمد و بیش از 100 خبرنگار و عکاس خبری حوزه شهری آثار خود را در رشته‌های مصاحبه و عکس به دبیرخانه ارسال کردند.
این روزنامه‌نگارپیشکسوت با بیان اینکه داوری جشنواره توسط سه شخصیت شناخته شدة روزنامه‌نگاری ایران انجام شده است، تأکید کرد: داوری آثار برعهده دکتر علی اکبر قاضی‌زاده، دکتر علیرضا کتابدار و اسماعیل عباسی بوده است که برگزیدگان در روز شنبه 23 اسفندماه ساعت 15:30  معرفی خواهند شد.
معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ادامه داد: با هدف دانش‌‎افزایی خبرنگاران حوزه شهری، کارگاه آموزشی با عنوان «روزنامه‌نگاری شهری» نیز در همین تاریخ  ساعت 9 با حضور دکتر علیرضا کتابدار سرداور جشنواره برگزار خواهد شد.
صدری با بیان اینکه «این کارگاه آموزشی برای برای اهالی رسانه شیراز به صورت حضوری و متقاضیان سایر نقاط کشور، مجازی برگزار می شود»، خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان برای شرکت در کارگاه می توانند عبارت «رسانه شهر» را به شماره 09016103083 ارسال کنند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: