کد خبر: ۲۸۵۳۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۵ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
طبق اعلام معاون فرهنگی هنری سازمان شهرداری شیراز؛
نخستین جشنواره ملی «طنز مکتوب شهروندی» با موضوعات حقوق شهروندی و مشارکت مسوولانه در ریشه کنی بیماری کرونا برگزار می‌شود.
به گزارش قلم نیوز، معاون فرهنگی هنری سازمان شهرداری شیراز از برگزاری جشنواره ملی طنز مکتوب خبر داد و گفت: این جشنواره با موضوعات حقوق شهروندی، حمل و نقل عمومی و هوای پاک، فضای سبز و محیط زیست، مصرف بهینه انرژی، ایمنی و آتش نشانی، پسماند و بازیافت، فرهنگ آپارتمان نشینی، پرداخت به موقع عوارض و مشارکت شهروندان در حفظ و توسعه شهر و ارتقا فرهنگ کتابخوانی برگزار خواهد شد.


فرزاد صدری با بیان اینکه این جشنواره در محور‌های شعر طنز و داستان‌های کوتاه است، عنوان کرد: هدف این جشنواره ارتقاء اخلاق شهروندی، کنترل خشم، همدلی و نوع دوستی، احترام و ادب ورزی، احسان و نیکوکاری، گذشت و ایثار، قدردانی، حفظ منزلت سالمندان، رفتار سالم با افراد توان خواه در جامعه، عدم ایجاد سد معبر و مزاحمت برای شهروندان در فضا‌های عمومی شهری است.


وی تاکید کرد: مشارکت مسوولانه در ریشه کنی بیماری کرونا از موضوعات ویژه این جشنواره است.


صدری با بیان این مطلب که به ۳ اثر برگزیده در بخش شعر طنز و ۳ اثر در بخش داستان کوتاه جوایزی اهدا خواهد شد، ادامه داد: علاقمندان به شرکت در این فراخوان می‌توانند آثار خود را تا ۲۲ بهمن به نشانی Shahrkhand.shiraz@gmail.com و شماره واتس آپ ۰۹۳۷۴۴۵۰۲۷۰ ارسال کنند.

معاون فرهنگی هنری سازمان شهرداری شیراز در پایان اعلام کرد: ۶ اثر در بخش شعر طنز و داستان کوتاه به عنوان آثار قابل تقدیر انتخاب خواهد شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: