کد خبر: ۲۵۸۸۵
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۶ - ۲۴ آبان ۱۳۹۹
همزمان با آغاز هفته کتاب، پویش «کتابخوانی ملی» با هدف گسترش فرهنگ مطالعه و به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می شود.
به گزارش قلم نیوز و به نقل از برنا؛ به نقل از ستاد خبری بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، در پویش «کتابخوانی ملی» چهره های فرهیخته، اهالی فرهنگ و هنر در قالب ویدئو هایی به ارائه پیشنهاد هایی برای مطالعه کتاب می پردازند. در این پویش، فرهیختگان به مردم توصیه می کنند که چه کتابی را و به چه دلیلی بخوانند.
این پویش از سوی کتابخانه ملی ایران به عنوان پایگاه ملی مطالعه و جایگاه فرهیختگان و فرزانگان ایجاد شده است و در راستای یکی از رسالت های ذاتی کتابخانه ملی ایران در به جریان انداختن ضروریات فرهنگی کشور است.
 پویش «کتابخوانی ملی» همزمان با بیست و هشتمین دوره هفته کتاب از شنبه ۲۴ آبان آغاز می شود و به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.
 ایجاد بانک اطلاعات کتابشناختی منابع مورد نیاز سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از دیگر برنامه های این سازمان در هفته کتاب است؛ ایجاد این بانک در راستای تامین کسری منابعی است که در سال های گذشته به هر دلیلی به دست کتابخانه ملی نرسیده است.
 برای تکمیل این گنجینه ملی نیاز به همراهی همه ایرانیان علاقه مند به حوزه کتاب و کتابخوانی به خصوص نویسندگان و ناشران است. بنابراین اگر نویسنده ای کتاب و یا دانشجویی پایان نامه ای دارد که به دست کتابخانه ملی نرسیده است می تواند با در اختیار قرار دادن حداقل یک نسخه از کتاب به بخش مبادله و اهدای کتابخانه ملی، اطلاعات مربوط به کتاب و پدیدآورنده آن را در کتابخانه ملی ایران ثبت و وارد کتابشناسی ملی کند.
 در این اطلاعیه آمده است: به جز نویسندگان از همه خانواده های ایرانی نیز درخواست می شود چنانچه نسخه ای از کتاب هایی را که فهرست آن ها در این بانک قابل مشاهده و رصد است در منزل ...
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: