کد خبر: ۲۵۲۸۶
تاریخ انتشار: ۲۰:۱۸ - ۰۷ آبان ۱۳۹۹
مدیرکل املاک و خزانه داری شهرداری مشهد خبرداد؛
مدیرکل املاک و خزانه داری شهرداری مشهد از شناسایی بیش از 14 هزار رکورد از املاک شهرداری تا به امروز خبرداد.
 جعفر عباسپور در آیین بهره برداری از سامانه یکپارچه املاک و مستغلات شهرداری که با حضور تنی چند از اعضای شورای اسلامی، معاون مالی و پشتیبانی، سرپرست معاونت اقتصادی و جمعی دیگر از مدیران و کارشناسان شهرداری برگزار شد، اظهار کرد: یکی از وظایف اصلی ما این بود که بتوانیم اسناد تک برگی برای املاک شهرداری تهیه کنیم و جای خرسندی است که موفق شدیم از ابتدای سال جاری سند تک برگی مربوط به ۳۴۴ زمین و ملک متعلق به شهرداری را دریافت کنیم.
وی با بیان اینکه همچنین 14 هزار و 185 رکورد املاک در سطح شهر شناسایی و در سامانه ثبت شده، افزود: علاوه بر آن بیش از 10 هزار مورد آن نیز به صورت دقیق در سامانه جانمایی شده است.
عباسپور تصریح کرد: همچنین به جهت پیشبرد اهداف ترسیم شده به شورای اسلامی شهر مشهد قول داده ایم که تا پایان سال تعداد کل اسناد ترک برگی املاک شهرداری که با پیگیری های فنی و حقوقی از اداره ثبت اسناد دریافت می شود را به ۳۰۰۰ مورد افزایش یابد.
وی با اشاره به ایجاد کمیسیون تخصیص املاک، عنوان کرد: در این دوره مدیریت شهری تاکنون 489 ملک در این کمیسیون به سازمان زمین و مسکن و 21 ملک به معاونت اقتصادی برای پروژه های مشارکتی و 64 ملک به سازمان ها و مناطق جهت انجام ماموریت های آنها تخصیص داده شده است.
مدیرکل املاک و خزانه داری شهرداری مشهد با بیان اینکه ملک شناسایی شده که در سامانه نیز ثبت می شود، باید مورد حفاظت قرار گیرد، تصریح کرد: تاکنون دو هزار و 500 دیوار بتنی در اطراف زمین های شهرداری نصب شده است که طول آن تقریبا 20 کیلومتر می شود.
در ادامه این مراسم محسن حسینی پویا رئیس کمسیون حقوقی، املاک و قراردادهای شورای اسلامی شهر مشهد، اظهار کرد: همه ارکان شهرداری باید به نوعی هر نوع مراوده ای که با آستان قدس و اداره کل اوقاف دارند را با هماهنگی اداره کل املاک و خزانه داری شهرداری انجام دهند.
وی ادامه داد: برخی از املاک موجود در سطح شهر به صورت وقفی است و متولی آن نیز شهرداری است، در این بخش اداره کل املاک و خرانه داری باید به صورت متمرکز فعالیت کند و برای اداره کردن آن برنامه ریزی هایی را لحاظ نماید.
رییس کمیسیون حقوقی، املاک و قراردادهای شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: همچنین حمایت قضایی و حقوقی از کارمندان شاغل در حوزه املاک بسیار مهم بوده که باید با اداره کل حقوقی این حمایت قضایی انجام شود.
حسینی پویا گفت: باید جایگاه املاک ارتقا پیدا کند تا کسانی که کار می کنند مشتاق فعالیت باشند و برای آن ها انگیزه به وجود آید.
وی اضافه کرد: بحث زمین خواری در مشهد بسیار است و ما جلساتی برای آن برگزار کردیم و اعلام آمادگی داریم که برای پرونده های مرتبط با این موضوع پیگیری هایی را انجام دهیم.
رییس کمیسیون حقوقی، املاک و قراردادهای شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه نباید وضعیت املاک به صورت مبهم باشد، تصریح کرد: باید اخذ سند تک برگی را به طور جد دنبال کنیم.
همچنین در پایان این مراسم تعدادی از کارکنان بازنشسته و مسولین املاک در حوزه ستاد، سازمان ها و مناطق شهرداری با اهدای لوح مورد تقدیر قرار گرفتند.
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: