کد خبر: ۲۰۷۵۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۴ - ۰۸ تير ۱۳۹۹
با حمایت های بانک کشاورزی و با استفاده از تسهیلات مکانیزاسیون این بانک، در سال زراعی جاری حدود یکصد هزار هکتار از شالیزارهای استان مازندران به شیوه مکانیزه نشا شد که نسبت به سال گذشته حدود ۷۰ درصد افزایش داشت.
به گزارش قلم نيوز و به نقل از روابط عمومی مدیریت شعب بانک کشاورزی استان مازندران، بر اساس آمارهای سازمان جهاد کشاورزی استقبال از نشای مکانیزه  در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا به طور چشمگیری افزایش یافت و به حدود نیمی از سطح زیر کشت رسید و بانک کشاورزی در یک اقدام بی سابقه با پرداخت تسهیلات برای خرید ۲۸۸ دستگاه جدید نشاکار در یک بازه زمانی کمتر از ۴۰ روز، زمینه افزایش ۴۰ هزار هکتاری نشا مکانیزه را فراهم کرد.

بر اساس این گزارش ، با حمایت بانک کشاوری در سال زراعی جاری حدود یکصد هزار هکتار از شالیزارهای استان به شیوه مکانیزه نشاء شده است که نسبت به سال گذشته حدود ۷۰ درصد افزایش دارد و این در حالی است که  تا قبل از شیوع ویروس کرونا حدود ۶۰ هزار هکتار از شالیزارهای استان زیر کشت مکانیزه بوده است .

این گزارش می افزاید: در زمینه کشت مکانیزه، ۳۵۰۰ دستگاه نشاکار فعال هستند و در شالیزارهایی که کشت مکانیزه انجام شده به کارگیری کارگر به صفر رسیده است.

شایان ذکر است مازندران با تولید حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن شلتوک، برابر با ۹۵۰ هزار تن برنج سفید، ۴۲ درصد نیاز مصرفی کشور را تامین می‌کند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: