کد خبر: ۱۹۶۱۵
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۲ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
ظهور برادران محمدی در فوتبال ایران دقیقا به همین مسابقه برمی‌گردد، مسابقه دوستانه ای بین دو تیم راه آهن و امید ایران با سرمربی گری نیلو وینگادا.

فقط چند روزی از ظهور دو برادر کاملاً شبیه به هم و سرعتی در تمرینات تیم راه آهن می گذشت که حمید استیلی دریافته بود دو استعداد خالص پس کوچه های تهران را به تور انداخته است‌. از بین این دو برادر، مهرداد محمدی پیش از این سری به تمرینات استقلال زده بود اما در آنجا چندان او را تحویل نگرفته بودند، اگر چه امیر قلعه‌نویی با یک شوخی به یاد ماندنی لقب مسیب را بر پیشانی مهرداد محمدی مهر کرد.

میلاد و مهرداد قبلا سابقه بازی در تیم مقاومت تهران را داشتند و از آن جا مستقیم به تیم فوتبال راه‌آهن آمدند درحالی که حتی برای خرید کفش استاندارد برای بازی در لیگ برتر نیازمند کمک سرمربی شان بودند که می توان گفت حمید استیلی هم استادی را در حق آن ها تمام کرد.

برگردیم به این بازی و اولین مسابقه (غیر رسمی) برادران محمدی در ترکیب راه آهن.

بازی با تیم امیدِ تازه تشکیل شده ای که هدایت آن را وینگادای پرتغالی بر عهده داشت، تیمی که تعداد زیادی از آنها ستاره های امروز فوتبال ایران به شمار می آیند، از مهدی ترابی، احمد نوراللهی، روزبه چشمی گرفته تا حسین کنعانی و شاهین ثاقبی،، احسان پهلوان ...

نکته مهم این مسابقه را امیر حسین خیرخواه با چشمان همیشه تیزش شکار کرده است. همان لحظه ای که مهرداد محمدی روی یک توپ ارسالی با یک پرش عجیب غریب و باور نکردنی توپ را وارد دروازه ایمان صادقی دروازه بان تیم امید کرد.

میلاد و مهرداد با اولین نمایش مقابل تیم امید به اردوی بعدی این تیم دعوت شدند.

این پرش شاید مهم ترین حرکت فوتبالی مهرداد می آید که البته در آن روزها نمی شد او را ازمیلاد تشخیص داد، حتی این حرکت نیز به پای هر دو نفر نوشته شد. شاید باور نکنید ولی تیم راه‌آهن که در آن روزها علی علیپور و امیر عابدزاده را نیز در بین بازیکنان خود داشت با نتیجه ۳ بر صفر تیم امید را شکست داد تا سال ها حمید استیلی تیمی جوان و دیر آغاز کرده را تحویل گرفته بود، با گروهی از بازیکنان جوان و کم اسم تیم خوبی را راهی رقابت‌های لیگ برتر کند، تیمی شبیه به آنچه که راه آهن باید باشد سازنده کم سن و سال.

تصاویر بازی را به یاد این دو برادر جذاب و بانمک فوتبال ایران تماشا کنید. میلاد حالا در خنک بلژیک است و مهرداد در تیم آوس پرتغال. او در گفتگویی لایو خود با "ورزش سه" گفت حتما در تابستان به تیم دیگری می رود. تیمی در حد بازیکنی که در اولین نمایش بزرگش می تواند این طور بی باک و کله خراب بپرد و توپ را از میان مدافعان بلند قامت وارد دروازه کند.


منبع: ورزش سه

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: