کد خبر: ۱۸۸۴۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۸ - ۲۱ آبان ۱۳۹۸
با حضور رئیس جمهور، کارخانه اسید سولفوریک مس سرچشمه به تولید پیوست؛
کارخانه اسیدسولفوریک مجتمع مس سرچشمه به عنوان بزرگترین طرح زیست محیطی مس کشور با حضور رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
به گزارش قلم نيوز و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، در این مراسم که رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و خداداد غریب پور، رئیس هیات عامل ایمیدرو حضور داشتند، با بهره برداری از کارخانه اسیدسولفوریک مجتمع مس سرچشمه به ظرفیت تولید 610 هزار تن، صنعت مس به صنعت سبز تبدیل شد.

میزان سرمایه‌گذاری ارزی و ریالی انجام شده در این طرح به ترتیب 110 میلیون یورو و 45 میلیارد تومان است و با بهره برداری از آن، امکان اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم برای بیش از 200 نفر فراهم شد.

احداث این کارخانه در تکمیل شرایط کوره فلش کارخانه ذوب انجام شده است؛ چراکه با تغییر تکنولوژی کارخانه ذوب سرچشمه از ریورب به فلش، ایجاد کارخانه اسید یک ضرورت برای تکمیل شرایط فنی و تکنولوژیک بود.

در این مراسم، علاوه بر طرح اسید سولفوریک، 3 طرح دیگر شامل «طرح افزایش ظرفیت تیکنرهای باطله شماره 1 و 2 و اصلاح تیکنر شماره 4»، «طرح نوسازی کوره آند و چرخ ریخته‌گری شماره 3» و «طرح سیستم‌های هوشمند هشدار دهنده و بهینه‌سازی و مدیریت ناوگان معدن» افتتاح شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: