کد خبر: ۱۸۲۵۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۲ - ۲۱ مهر ۱۳۹۸
مدیرعامل منطقه آزاد ارس:
اختصاص قلم/ مدیرعامل منطقه آزاد ارس درگفتگو با خبرنگار قلم نیوز گفت: شرکت های صوری در منطقه آزاد ارس جایی ندارند و دستور دادیم تا شرکت های ثبت شده و فعال را از شرکت های غیرفعال جدا کنند.
شرکت هایی که درمناطق آزاد فعال نباشند ابطال خواهند شد

درسال های گذشته تعداد شرکت های صوری در مناطق آزاد به دلیل برخورداری از معافیت های مناطق آزاد و نپرداختن مالیات و همچنین اخذ وام های کلان مورد توجه بسیاری قرار گرفت اما این شرکت ها مانند دیگر شرکت های دیگر ماهیت واقعی نداشتند و برای برخورداری از معافیت های مناطق آزاد اطلاعات شرکت خود را در گذشته به صورت دستی و سنتی ثبت می کرند بعد از اینکه پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تشکیل شد همه اطلاعات شرکت های فعال در مناطق را دراین پایگاه ثبت شد و دیگر بساط سو استفاده برخی از شرکت ها برچیده شد با این همه پیاده سازی طرح پنجره واحد در مناطق آزاد می تواند تا حد زیادی جلوی بسیاری از انحرافات و دور زدن قوانین را بگیرد.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس درگفتگو با خبرنگار قلم نیوز گفت: شرکت های صوری در منطقه آزاد ارس جایی ندارند و دستور دادیم تا شرکت های ثبت شده و فعال را از شرکت های غیرفعال جدا کنند و به آنهایی که فعال نیستند اخطار دادیم همچنین آنهایی که فعال هستند نیاز است تا مجوزهای خود را تمدید کنند. 

محسن نریمان افزود: شرکت هایی که مجوزهای خود را تمدید نکنند مجوز فعالیت آنها را ابطال خواهیم کرد بنابراین شرکت های صوری و آنهایی که برای فرار مالیاتی اقداماتی ازاین دست می زنند در مناطق آزاد جایی ندارند. 

او ادامه داد: اگر کسب و کارها دارای پروانه فعالیت باشند که می توانند مانند گذشته از معافیت های مالیاتی برخوردار شوند درغیراین صورت چنانچه پروانه صنفی داشته اما فعال نباشند مجوز فعالیتشان ابطال خواهد شد. 

منبع: قلم نیوز
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: