کد خبر: ۱۶۴۶۳
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۸ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۸
رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی گفت: زیرساخت‌های پارک علم و فناوری برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان بسیار ضعیف است.
 محمدعلی ناصری در جلسه بازنگری سند توسعه اشتغال استان با محوریت شرکت‌ها و اقتصادهای دانش بنیان، اظهار کرد: پارک علم و فناوری خراسان جنوبی به لحاظ داشتن شرکت‌ها نسبت به جمعیت و اقتصاد استان از وضعیت خوبی برخوردار است.

وی بیان کرد: پارک علم و فناوری به راحتی می‌تواند تعداد شرکت‌های خود را به 500 شرکت برساند و شغل‌های بسیاری را تولید کند، اما متاسفانه در این زمینه با چالش‌هایی روبرو است.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی با بیان اینکه از جمله این چالش‌ها بحث صدور مجوزها است که مقررات دست و پاگیری دارد، تصریح کرد: چالش دیگری که وجود دارد در رابطه با زیرساخت‌های پارک علم و فناوری است که برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان بسیار ضعیف است.

ناصری گفت: در شهرستان بیرجند 160 شرکت دانش بنیان در حال فعالیت هستند که 50 شرکت در پارک علم و فناوری مستقرند.

وی بیان کرد: در حال حاضر هفت شرکت دانش بنیان در شهرستان قاین، سه شرکت طبس و دو شرکت در فردوس مشغول فعالیت هستند، اما متاسفانه به علت فضای محدودی که در پارک علم و فناوری وجود دارد، برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان دچار مشکل هستیم.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی ادامه داد: تمام حمایت‌های قانونی از شرکت‌های دانش بنیان منوط به تامین زیرساخت‌ها است و اگر شرکت‌ها در پارک استقرار نداشته باشند، تسهیلات در اختیار آن‌ها قرار نمی‌گیرد.

ناصری خواستار تامین مکان برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان توسط دستگاه‌های اجرایی شد و خاطرنشان کرد: در این صورت این شرکت‌ها خواهند توانست از تسهیلات برخوردار شوند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: