کد خبر: ۱۶۳۵۴
تاریخ انتشار: ۲۰:۲۶ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۸
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر با اعلام آخرین آمار ارائه خدمات درمانی به زائران ایرانی حج تمتع تا هفتم مرداد، گفت: تا پایان روز ششم مرداد ۷۱ هزار و ۷۷۶ ویزیت زائران در مکه انجام شده و تا کنون ۴۳ زائر بیمار در بیمارستان‌های سعودی و هلال احمر بستری هستند.
 دکتر محمد تقی حلی‌ساز با اعلام گزارش عملکرد مراکز درمانی هلال‌احمر در حج در مدینه از ۱۷تیر ماه و ابتدای عملیات درمانی حج در مکه از ۲۱ تیر ماه تا پایان روز یکشنبه ۶ مرداد، گفت: ۱۲۶ هزار و ۴۱۸ مورد انواع خدمات درمانی به زائران در مدینه و مکه ارائه شده که ۳۷۱ مورد آن دریافت خدمات بستری بوده است.

وی گفت: بر این اساس مجموع خدمات ارائه شده اعم از بستری، پاراکلینیک، پرستاری، مددکاری و امداد و انتقال در بیمارستان هلال‌احمر در مکه از ۲۱ تیر تا پایان ۶ مرداد، ۹۰ هزار و ۸۹۹ مورد و در مراکز درمانی مدینه  از ۱۷ تیر تا پایان ۵ مرداد، ۳۵ هزار و ۵۱۹ مورد بوده است.

وی گفت: تا پایان روز یکشنبه ۶ مرداد، در مجموع ۹۰ هزار و ۸۹۹  مورد خدمات درمانی در مکه ارائه شده است که از این میان ۳۷۲ مورد خدمات بستری و ۵ هزار و ۱۷۳ مورد خدمات پاراکلینیکی در مکه بوده است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر با اشاره به بستری ۳۲ زائر در بیمارستان هلال احمر و بستری ۱۱ زائر در بیمارستان‌های سعودی، افزود: به علاوه در بیمارستان و مراکز درمانی مکه و مدینه در مجموع ۷۱ هزار و ۷۷۶ مورد ویزیت در مطب ها و مجموعه های درمانی، ۶ هزار و ۵۶۷ مورد ویزیت تخصصی، یک هزار و ۸۷۵ مورد خدمات مددکاری، امداد و انتقال و ۱۶ هزار و ۶۴۲ مورد خدمات پرستاری ارائه شده است.

بر اساس اعلام روابط عمومی مرکزپزشکی حج و زیارت  جمعیت هلال‌احمر، وی گفت: در این مدت در مراکز درمانی مکه و مدینه در مجموع ۳۲ هزار و ۱۱۰ مورد خدمات نسخ داروخانه‌ای به زائران ارائه شده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: