کد خبر: ۱۲۷۶۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۵ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸
«نوبخت» در حاشیه جلسه هیات دولت خبر داد:
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در خصوص پیش بینی و اقدام دولت برای شرایط سخت و بحرانی، سه حالت متفاوت از بودجه ۱۳۹۸ پیش بینی کرده‌ایم.

به گزارش قلم،‌ محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، گفت: از فروردین ماه بخشنامه افزایش حقوق ثابت 400 هزار تومان را به همه دستگاه‌ها ابلاغ کردیم و مبلغ آن را هم به خزانه تخصیص دادیم و اجرا شد.  سازمان برنامه و بودجه همچنین بخشنامه‌ای برای دستگاه‌هایی که در این زمینه تعللی داشتند برای اجرای آن ابلاغ کرد و تا جایی که خبر دارم این اتفاق افتاد. 

وی افزود:‌ افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان، بیش از 400 هزار تومان برای هر یک از شاغلان و بازنشستگان است، به همین جهت به دستگاه ها ابلاغ شده است که احکام کارگزینی را داشته باشند این ماه کل آن افزایشی را که مرتبط با حقوق بازنشستگان و شاغلان است را به خزانه واریز می کنیم.  پرداخت این افزایش مشروط بر این است که دستگاه ها احکامی را با توجه به ضرایب متفاوت برای گروه های مختلف انجام دهند. 

نوبخت  بیان کرد: اقدام دیگری برای بازنشستگان انجام دادیم، به این صورت که مصوبه‌ای از مجلس دریافت کردیم تا بتوانیم امسال همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را امسال اجرایی کنیم. با توجه به اینکه ضرایب این همسان‌سازی را تهیه و پنج هزار میلیارد تومان برای اجرای درنظر گرفتیم از این ماه اجرایی می‌کنیم.

معاون رئیس جمهوری درباره تنظیم بازار نیز گفت: با توجه به اینکه همه ارزهای تنظیم بازار بیش از 14 میلیارد دلار است، آنها را با نرخ تسعیر 4200 تومان عمل می‌کنیم.  از رقم 50 تا 60 هزار میلیارد تومانی که از این مسیر باید به خزانه واریز شود تا سازمان برنامه و بودجه براساس آن عمل کند، عبور کردیم و ارز 4200 تومانی به کالاهای اساسی در نظر گرفتیم. 

نوبخت در خصوص پیش بینی و اقدام دولت برای شرایط سخت و بحرانی، گفت: با عنایت به اینکه شرایط مختلفی می‌تواند وجود داشته باشد سه حالت متفاوت‌تر از قانون بودجه 1398 پیش بینی و ارزیابی کردیم و گزارش این شرایط را آماده و به دولت عرضه کردیم. 

وی تاکید کرد: با اطمینان عرض می‌کنم هر شرایطی که پیش بیاید، تعهدات دولت نسبت به کشاورزان برای خرید تضمینی گندم، خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، کارکنان دولت و بازنشستگان اجرایی می‌شود و نسبت به این تعهدات خدشه ای وارد نمی‌شود. 

نوبخت ادامه داد: البته نیازمند صرفه‌جویی در بخش‌های دیگری هستیم که سازمان برنامه و بودجه با قدرت آن صرفه‌جویی‌ها را انجام می‌دهد تا بتوانیم طرح‌های عمرانی به ویژه طرح‌هایی که در سال جاری به اتمام می‌رسد را انجام دهیم. 

وی اظهار داشت: ما ملت بزرگی هستیم، ضمن اینکه همواره رویکرد صلح و صلح دوستی را به جهان ارائه کردیم ولی زیر بار زور نمی رویم.  وظیفه ما در دولت این است که شرایطی فراهم کند تا زندگی برای مردم سخت نشود. البته از همکاران خود در بخش نظارتی مطالبه داریم، در بخش‌های نظارتی با قوت بیشتری عمل کنند تا نگذاریم فشار اقتصادی به مردم وارد شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: