کد خبر: ۱۱۱۵۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۵ - ۰۸ اسفند ۱۳۹۷
جهانگیری:
معاون اول رییس جمهوری، گفت: سازمان برنامه و بودجه کشور و بانک مرکزی برای تامین منابع مالی مورد نیاز وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صنعت،‌ معدن و تجارت برای مدیریت بازار شب عید اهتمام جدی داشته باشند و روند پرداخت اعتبارات و منابع مالی مورد نیاز را تسریع کنند.

 به گزارش قلم نیوز- "اسحاق جهانگیری" در جلسه بررسی نحوه تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز ایام پایان سال با اشاره به افزایش تقاضا در ایام پایانی سال، از دستگاه‌های اصلی مرتبط با تامین کالاهای مورد نیاز مردم خواست با کار شبانه روزی، بازار شب عید را به شکلی مناسب مدیریت کنند تا مردم در این زمینه دغدغه ای نداشته باشند.

معاون اول رییس‌جمهوری، اظهار داشت: با سیاست گذاری و برنامه ریزی های مناسب دولت، مردم در چند سال اخیر دغدغه ای برای تامین کالاهای مورد نیاز شب عید نداشتند و شاهد رضایتمندی مردم طی سال های اخیر بودیم.

جهانگیری افزود: امسال اما بنظر می‌رسد که مردم با نگرانی کمبود کالاهای اصلی مورد نیاز شب عید نظیر میوه،‌ آجیل و شیرینی مواجه هستند که لازم است وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی با کار جهادی و تلاش ۲۴ ساعته، دغدغه مردم را رفع کنند تا مردم نسبت به تامین کالاهای مورد نیازشان دغدغه نداشته باشند و ایام پایانی سال با حداقل مشکلات سپری شود.

وی از استانداران، فرمانداران و اصناف مختلف کشور نیز خواست با جدیت هرچه بیشتر پای کار بیایند تا ایام پایانی سال و بازار شب عید امسال مانند سنوات گذشته به خوبی مدیریت شود و مردم دغدغه جدی برای تامین کالاهای مورد نیاز نداشته باشند.

جهانگیری همچنین از سازمان برنامه و بودجه کشور و بانک مرکزی خواست برای تامین منابع مالی مورد نیاز وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صنعت،‌ معدن و تجارت برای مدیریت بازار شب عید اهتمام جدی داشته باشند و روند پرداخت اعتبارات و منابع مالی مورد نیاز را تسریع کنند.

در این جلسه که وزرای کشور، دادگستری، رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس کل بانک مرکزی و شهردار تهران نیز حضور داشتند، وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای تأمین اقلام و کالاهای مورد نیاز شب عید و توزیع و عرضه این کالاها ارائه کردند و از برنامه ریزی و اهتمام جدی خود برای مدیریت بازار ایام پایانی سال خبر دادند.

همچنین در این جلسه رییس کل بانک مرکزی نسبت به تخصیص منابع ریالی و ارزی مورد نیاز برای تأمین کالاهای اساسی اطمینان خاطر داد.

در این جلسه علاوه بر بحث و تبادل نظر در خصوص تأمین میوه،‌ آجیل و شیرینی برای ایام پایانی سال، موضوع تأمین گوشت، مرغ،‌ روغن، شکر، پوشاک و لوازم خانگی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پس از ارائه گزارش نمایندگان دستگاههای مرتبط، تصمیمات لازم برای تأمین این اقلام به میزان مناسب اتخاذ شد.

گفتنی است، در این جلسه مصوب شد که صادر کنندگان به میزان ارز ناشی از صادرات می توانند واردات انجام دهند.

 


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: