کد خبر: ۱۰۷۹۳
تاریخ انتشار: ۲۱:۵۷ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
شرکت‌های آمریکایی، ایران و چین را به دلیل حملات اخیر سایبری متهم کردند.

به گزارش قلم نیوز- نیویورک تایمز مدعی شد که شرکت‌های تجاری و سازمان‌های دولتی در ایالات متحده در معرض خطر حملات سایبری از سوی هکرهای چینی و ایرانی هستند.

در ادامه این گزارش آمده است: کارشناسان امنیتی می‌گویند خروج ترامپ از معامله هسته‌ای ایران در سال گذشته و جنگ تجاری با چین باعث بالارفتن احتمال افزایش حملات سایبری از سوی ایران و چین به شرکت‌های تجاری و سازمان‌های دولتی آمریکا شده است.

شرکت‌هایی نظیر بوئینگ و شرکت تی موبایل و ایرباس اخیرا مورد هجوم حملات سایبری مختلفی قرار گرفته‌اند.

در ماه‌های اخیر شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی مختلفی مورد هجوم حملات سایبری قرار گرفته‌اند.

این در حالی است که اکثر این کشورها تمامی شرایط لازم امنیتی را رعایت کرده‌اند.

"آدام سگال" مدیر برنامه‌های سایبری در شورای روابط خارجی معتقد است که پشت پرده بیشتر این حملات چین قرار گرفته‌ است؛ چراکه هکرها از نرم‌افزارهای مخرب چینی استفاده کرده‌اند.

"پریسیلا موریوچی" مدیر بخش تهدید استراتژیک سایبری، به تایمز، گفت: این گروه‌ها بسیار دقیق عمل می‌کنند. در واقع شناسایی آنها بسیار سخت است.

این در حالی است که در این حمله‌ها از نرم افزارهای مخرب برای نفوذ شبکه‌ها استفاده شده است.

"بنجامین رید" کارشناس تجزیه و تحلیل فعالیت‌های جاسوسی سایبری درباره فعالیت‌های ایران مدعی شد: ایران به صندوق‌های پستی حمله می‌کند و در حال تصرف صندوق‌های پستی الکترونیکی است.

نیویورک تایمز در پایان، نوشت: این حملات لزوم توجه شرکت‌ها به بازبینی پارادایم‌های امنیتی‌شان را نشان می‌دهد. شرکت‌های آمریکایی باید با به‌کارگیری پارادایم‌های کلی امنیتی برای مقابله با حمله‌های سایبری آماده باشند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: