عضو منتخب شورای ششم شهر تهران، اسامی ۱۲ گزینه نهایی تصدی شهرداری تهران را معرفی کرد.
اسامی بسیاری درباره شهردار آینده تهران مطرح می‌شود. چهره‌های بسیاری که هر کدام به طیف و فرد خاصی نزدیک‌اند. رسانه‌ها هم هر کدام گمانه‌های متعددی درباره شهردار آینده تهران مطرح می‌کنند. اما چه کسی شهردار تهران می‌شود؟
سرانجام از اولین لیست شهرداران احتمالی تهران رونمایی شد. راه‌یافتگان به شورای ششم شهر تهران از همان روز‌های ابتدایی پس از نهایی‌شدن نتایج انتخابات جلسات خود را برای تعیین شاخص‌های شهردار آینده تهران برگزار کردند.
منتخب شورای ششم تهران گفت: در جلسات ما حتی نام آقایان پیرهادی و زاکانی هم برای شهرداری تهران مطرح نشده است.
اخیراً برخی رسانه‌ها خبری درباره قرارداد شهرداری تهران با یاسر هاشمی رفسنجانی، برادر رئیس کنونی شورای شهر تهران منتشر کردند و سازمان رفاه در واکنش به آن توضیحاتی ارائه کرد.
تا چند مدت دیگر اعضای لیست ائتلاف وارد شورای شهر می‌شوند و نخستین کار آن‌ها برکنار پیروز حناچی و انتخاب شهردار جدید است.
به گفته میرلوحی عمده این املاک واگذار شده در مناطق شمالی است در حالی که در جنوب تهران مشکل داریم و شهرداری را موظف کردیم در بودجه سالانه این مسئله را اولا قانون‌مند کند و سیاست‌های مدیریت شهری این املاک را تعیین تکلیف کند.
بذرپاش به دنبال صندلی ریاست جدید
گفته می‌شود «سعید محمد» در صورت تأیید لایه‌های بالای قدرت از چهره‌هایی است که برای شهرداری تهران معرفی می‌شود؛
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به پیدا شدن سالانه یکی دو مورد جسد در مخازن زباله اعلام کرد: مخازن باید درون مجتمع و نام مالک مشخص باشد تا چنین اتفاقاتی رخ ندهد.
ناگفته‌هایی از مدیریت پایتخت:
شهردار تهران ساعتی ضمن تشبیه عملکرد برخی مدیران شهری پیشین پایتخت به «مدیریت رابین‌هودی»، گفت: «ما دوره‌هایی داشتیم که افرادی با ۱۰۰ هزار رای و موتورگازی به شورای شهر وارد و با بنز خارج شدند.»
صفحه  از ۱۲۷