شهرداری درباره اجاره داری و مسکن استیجاری توضیح دهد

ناصر امانی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه در رسانه‌ها خبری دیدم که از قضا آرم شهرداری تهران نیز در کنار آن قرار داشت، گفت: در این اطلاعیه بحث ثبت نام کسانی مطرح شده بود که درخواست منزل استیجاری در برخی محلات محروم و مناطق جنوبی شهر تهران دارند و اینکه قرار است شهرداری مسئولیت واگذاری این اماکن استیجاری را بر عهده بگیرد؛ یعنی در حال حاضر به مرحله اجرا رسیده و سایتی معرفی کردند.

وی ادامه داد: نمی‌دانم جریان چیست و نقش شهرداری در این موضوع چیست و آیا قرار است این واحدها ساخته شود یا آماده است و قرار است به مردم واگذار شود،  و ساز و کار آن چیست و آیا بار مالی برای شهرداری خواهد داشت یا نه؟ تجربه‌های گذشته نشان داده که دوستان دیگری که در این زمینه اعلام آمادگی کردند بعدا خود را کنار کشیدند و همه مسئولیت روی دوش شهرداری تهران افتاده است.

امانی اضافه کرد: کار جدیدی است و سابقه نداشته چون بر اساس سیاست‌های کلی نظام معمولا گفته می‌شود کارهای تصدی‌گری و اجرایی به بخش خصوصی و مردم واگذار شود؛ الان کار به جایی رسیده که مجموعه‌هایی مثل اتاق تعاون، سازمان بهزیستی و شهرداری تهران قرار است اجاره داری بکنند و به مردم خانه اجاره دهند؟ اینها قدری نقض غرض هم با اصل ۴۴ و هم سیاست‌های کلی نظام در مورد واگذاری به مردم است. لطفا دوستانی که در جریان هستند توضیح دهند.