۸ تکنیک طلایی برای چربی‌سوزی سریع

قلم‌نیوز:  مدیریت وزن می‌تواند سخت باشد، به‌خصوص هنگامی که می‌خواهید چربی‌های ناسالم را از دست بدهید، اطلاعات غلط زیادی وجود دارد که با آن‌ها روبرو می‌شوید. اما مهمترین سوال این است که از کجا باید شروع کنید؟ اولویت دادن به سلامتی شما امری ضروری است. بیایید نگاهی به برخی از راه‌های تایید شده از سوی متخصصان برای سوزاندن چربی داشته باشیم.

برای سوزاندن چربی‌های بدن راهکارهای متعددی وجود دارد که برخی از این راهکارها بسیار ساده محسوب می‌شوند:

به اندازه کافی بخوابید

حتی فقط یک شب خواب کم و نامناسب می‌تواند در برخی از هورمون‌ها از جمله انسولین، کورتیزول و گرلین اختلال ایجاد کند که گرسنگی را افزایش و سوخت و ساز بدن را کاهش داده و در نهایت باعث افزایش ذخیره چربی بدن شود. مطالعات متعددی نشان داده است که افرادی که به اندازه کافی می‌خوابند کمتر دچار مشکل اضافه وزن می‌شوند.

بدن خود را با پروتئین تقویت کنید

برخورداری از منبع پروتئین به همراه هر وعده غذایی به شما کمک می‌کند تا وضعیت خود را طولانی‌تر و بهتر کنترل کنید. هنگامی که پروتئین می‌خورید، تقریباً ۲۵ ٪ کالری برای از بین بردن آن سوزانده می‌شود که به طور قابل توجهی بالاتر از کربوهیدرات و چربی است (به ترتیب ۵-۱۵ ٪ و ۰-۵ ٪).

غذاهای کامل را در وعده اصلی خود قرار دهید

هنگام پیگیری کاهش وزن، کیفیت مواد غذایی غالباً نادیده گرفته می‌شود و در عوض افراد ممکن است به غذاهای فرآوری شده‌ای که دارای کالری کم، چربی کم یا قند کم هستند، برسند. با این حال، خوردن غذاهای کامل، یعنی مرغ، ماهی، آجیل، دانه‌ها، میوه و سبزیجات می‌تواند به کنترل کالری کلی کمک کند.

روی کافی دریافت کنید

یکی از مواد مغذی برای حمایت از یک تیروئید سالم، روی است که در غذاهای حاوی پروتئین مانند ماهی، ماست یونانی و مرغ یافت می‌شود. حفظ یک رژیم غذایی سالم و متعادل به شما کمک می‌کند تا آنچه را لازم دارد به بدن خود بدهید.

آهن کافی دریافت کنید

شما باید از خوردن غذاهایی سرشار از آهن و مواد مغذی سالم اطمینان حاصل کنید. "آهن در ایجاد انرژی از مواد مغذی نقش دارد. آهن به حمل اکسیژن به تمام سلول‌های بدن، از جمله عضلات کمک می‌کند. این به نوبه خود به بدن ما کمک می‌کند تا چربی را بسوزانید.

از مصرف چربی‌های اشباع شده خودداری کنید

باور کنید یا نه، نوع چربی‌ای که مصرف می‌کنید مهم است. چربی اشباع شده، که در غذاهای سرخ شده وجود دارد، می‌تواند منجر به افزایش وزن شود.

از مصرف میان‌وعده‌های پر قند خودداری کنید

هنگام رژیم گرفتن، ممکن است به یک میان وعده پر قند مانند شکلات یا یک شیرینی برسید. بهتر است بیشتر گیاهانی بخورید که دارای فیبر و مواد مغذی کم کالری باشند و از شکر و میان وعده‌های فرآوری شده خودداری کنید.

منبع: انتخاب